Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Rozhovor s trenérem dorostu Michalem Kazatelem

27.09.2020 | Redakce

V dalším rozhovoru pro klubový web jsme si povídali s hlavním trenérem slánských dorostenců Michalem Kazatelem nejen o předsezónní přípravě, ale i o začátku soutěže a složení týmu.

Dorost, který z pozice hlavního kouče vedeš má za sebou už 4 mistrovská utkání. Nejprve se ale vraťme k přípravě. Kolik přípravných utkání a s jakými výsledky jste sehráli?
Letos jsme měli během srpna na programu 5 přátelských utkání, ve kterých jsme porazili soupeře z Děčína, Černošic, Kralup a naopak prohráli s týmy Bíliny a Kralup.

Byli jste s trenérským kolegou Davidem Štechmüllerem s přípravou spokojeni?
Příprava proběhla dle našich představ. Absolvovali jsme ve druhém srpnovém týdnu týdenní soustředění v Chomutově, kde jsme byli dvakrát denně na ledě a jednou na suchu. Během soustředění jsme sehráli dvě přátelská utkání, která nám dost napověděla, jak jsme na tom výkonnostně. Druhá půlka srpna se nesla v duchu náročnějších tréninků a formování týmu.

Změnil se v průběhu předsezónní přípravy kádr dorostenců?
Změnil a to výrazně. Poprvé za čtyřleté působení v RLD se nám povedlo, vybudovat zdravou konkurenci mezi hráči. Sešlo se nám 25háčů a 2 brankáři, kteří bojovali o své místo a po potřebném zúžení kádru  máme v týmu 19 hráčů a 2 brankáře, další jeden brankář a dva hráči mají do Slaného vyřízené střídavé starty z Kladna. Parádní práci odvedlo vedení klubu!

Jak jste spokojeni se složením týmu?
Tým máme velmi mladý, pouze tři hráči jsou ročníku 2004 a zbytek je ročník 2005. To je bohužel znát hlavně ve fyzické vyspělosti týmu. Nicméně tento tým má potenciál a my jako trenéři za ním stojíme a věříme mu.

Hledáte ještě posily?
Aktivně nyní nikoho nevyhledáváme, ale zároveň neříkám, že je kádr uzavřený. Máme ambice hrát výše a postoupit ze skupiny, takže pokud by se objevil hráč, který by byl opravdovou posilou, tak bychom ho do týmu přivedli.

Jak kluci ročníku 2005 zvládli přechod z žákovské do dorostenecké kategorie? 
Ještě je brzo říkat, že jej zvládli. Někdo to zvládá a adaptuje se docela rychle, jinému to trvá déle. Předpoklad toho, aby se hráč rychle adaptoval a dále se zlepšoval je, že bude na sobě tvrdě pracovat a to jak v tréninku na ledě, tak i na suchu. Čas je neúprosný a pro některé hráče by mohla být v příští sezóně výzvou juniorská kategorie. Záleží na každém, jak se k tomu postaví. 

Tým je skutečně velmi mladý, nikdo ze soupeřů v naší skupině tak mladý tým nemá, kromě třech hráčů jsou všichni v dorostu prvním rokem, jaké jsou cíle sezóny?
I když máme tým, který je hodně mladý, cíl máme ten nejvyšší, tedy postup ze skupiny - což znamená umístění na jedné z prvních třech příček a následně ve skupině o postup do extraligy hrát důstojnou roli a zlepšovat se jak týmově, tak individuálně. Každopádně tato sezóna je a bude dost specifická pro nás všechny, takže uvidíme co "covid" dovolí.

Jak hodnotíš první odehraná kola? Máte 6 bodů po čtyřech kolech
První čtyři zápasy mi ukázaly, že jsme v žádném zápase sice herně nepropadli, ale nedostatky ve hře jsou. Přece jen drtivá většina kluků  hrála loni žákovskou ligu a ten skok do dorostu je vždy obtížný. Veliký problém máme v koncovce. Jsme málo důrazní a agresivní před brankou soupeře. Na tom momentálně pracujeme nejvíc a věřím, že nám to přinese ovoce. 6 bodů po čtyřech kolech je málo, brali bychom 9 bodů. Nemáme ale čas se rozkoukávat, nebo se vymlouvat na nezkušenost. Musíme jít do každého zápasu se srdcem na dlani a urvat body. Nicméně liga je velmi vyrovnaná a každý může porazit každého, což v předchozích sezónách nebývalo zvykem. Každý bod se na konci bude počítat.

Děkuji za rozhovor a přeji mnoho týmových úspěchů!
 
Aktuální články
Vyzvi dorost - Honza Dolejší, hra č.1 - LVÍ PŘESNOST

První výzva je tady! Sestřel lahve ze dvou metrů menším počtem střel než Honza. Výzva zdeZhlédni, překonej, natoč a pošli trenérovi!...

 
Hokej v nedohlednu, přinášíme výzvy!

Přerušení sezóny se vlivem rychlého šíření koronaviru protahuje a pokračování sezóny je tak zatím v nedohlednu.Poslední vládní...

 
Velmi špatný víkend slánského Lva

Před přerušením sezóny způsobeným rychlým šířením koronaviru sehrály jednotlivé týmy Lva před prázdnými tribunami dohromady šest...

 
Přerušení sezóny
 
Omezení provozu zimního stadionu
 
Junioři sehrají první mistrák
 
Mladší žáci si v Čáslavi zastříleli
 
Áčko nestačilo na Popovice
 
Mladší žáci odehráli během víkendu 3 utkání
 
Dorostenci srovnali mířidla a deklasovali Smíchov
 
PHH
Utkání
A tým | Neděle 01.11.2020, 17:00
8. kolo
VS.
Slaný - Mělník
 
A tým | Neděle 08.11.2020, 17:00
9. kolo
VS.
Slaný - Poděbrady
 
A tým | Sobota 14.11.2020, 17:00
10. kolo
VS.
Mladá Boleslav B - Slaný
 
A tým | Sobota 21.11.2020, 18:15
11. kolo
VS.
Kralupy nad Vltavou - Slaný
 
A tým | Sobota 28.11.2020, 17:45
12. kolo
VS.
Žebrák - Slaný
 
 
HK Lev Slaný - kontakt: hklevslany@centrum.cz RSS