Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.
rozpis ledu
náborUtkání určitě nebylo tak jednoznačné, jak napovídá výsledek, hlásí čtyřgólový střelec Martin Slánský

02.11.2017 | Martin Augustin

Slánští hokejisté po utrápeném začátku sezóny v posledních dvou zápasech konečně potěšili své fanoušky, když na domácím ledě zdolali 7:0 PZ Kladno a naposledy dokonce 10:1 Černošice. Velkou zásluhu na poslední vysoké výhře měl útočník Martin Slánský, který si připsal hned čtyři góly a jednu asistenci. S kanonýrem Lvů, který se věnuje také trenérské práci u kladenské mládeže, přinášíme rozhovor, v němž se ještě jednou ohlédneme za posledním velmi vydařeným utkáním.

Silný tým z čela tabulky jste přehráli nečekaně jednoznačným výsledkem. Byl ten zápas opravdu tak jednoduchý, jak se mohlo od druhé třetiny z hlediště zdát?

V kabině jsme si řekli, že k tomu musíme přistoupit zodpovědně především ze zajištěné obrany. Tohle utkání určitě nebylo tak jednoznačné jak napovídá výsledek. Velkou zásluhu na tom nese brankář Maty (Matoušek), který se očividně dobře vyspal. (smích)

Černošice na tom byly tabulkově výrazně lépe. S jakými úmysly a taktikou jste do utkání nastoupily?

Černošice měly letos dobrý vstup do sezony, což se o nás říci nedá. Jako každý rok jsou adepty na horní příčky tabulky a pokud chceme urvat nějaký body, musíme podat 110% výkon a to se nám povedlo. Řekli jsme si, že s nimi nemůžeme hrát hurá hokej, ale jít ze zajištěné obrany, už jen proto, že se nám sešli jen dva obránci a zbytek doplnili hráči, kteří preferují post útočníka.

Tobě utkání vyšlo po individuální stránce skvěle. Zakončil jsi ho s bilancí čtyř vstřelených gólů a jedné asistence. Vzpomeneš si, kdy ses naposledy trefil čtyřikrát za zápas?

Ano, tohle utkání jsem si opravdu užil. Už jen proto, že do této doby jsem se střelecky trápil. Vděčím za to hlavně svým spoluhráčům. Čtyři góly jsem dal naposled asi někdy ve starších žácích ještě na Kladně.

Předpokládám, že v kabině určitě máte vypsané zápisné za hattrick a desátý gól v utkání. Co jsi tedy musel klukům do šatny donést? Bylo nějaké občerstvení, či svačinka?

Máte pravdu. Za hattrick i desátý gól máme basičku. Kluci, když věděli, že mám v průběhu utkání na kontě už dva góly, tak mi dávali každý kotouč a ono to vyšlo, hattrick byl na světě. Za stavu 9:1 nás tam pan Kameš poslal znovu. Možná si myslel, že je škoda, abych kupoval jen jednu basu, když už pro ni pojedu. A mně se podařilo vstřelit i toho desátého. Kluci mi gratulovali už na ledě a Novas (Jiří Novák) mi to v kabině hned s chutí napsal do listiny dlužníků. Teď budu chodit chvilku do práce zadarmo. (smích)

Poslední dva zápasy jste už zvládli perfektně. Obrátilo se už tedy definitivně vše k lepšímu?

Ano, poslední dvě kola nám vyšly podle představ. Věřím, že když budeme předvádět takovou hru, tak máme šanci více bodovat a zvednout se v tabulce. Ale každé utkání začíná za stavu 0:0 a tak k tomu musíme i přistoupit.

V neděli zakončíte třízápasovou domácí sérii soubojem s Velkými Popovicemi. Co od toho zápasu čekáte?

Popovice jsou dalším nepříjemným soupeřem. Určitě do Slaného nepřijedou jen na výlet a budou chtít získat nějaké body. Na druhou stranu vím, že když k utkání přistoupíme stejně zodpovědně, jako poslední dvě kola, tak máme velkou šanci na úspěch.

Funguješ jako trenér u kladenské mládeže. Je trenéřina tou činností, které by ses chtěl věnovat dlouhodobě?

Hokej miluji a v době, kdy jsem musel skončit s vrcholovým hokejem kvůli zdravotním potížím, a tím pádem jsem přišel o sny profesionálního hráče, upnul jsem se na práci trenéra. Studuji FTVS UK se specializací na lední hokej. Hokej je kouzelný.

 
Aktuální články
Letní příprava mládežnických týmů

Níže naleznete rozpisy letních tréninků všech mládežnických týmů HK Lev Slaný.

 
V pátek bude rozehrán další ročník Židla Cupu!

Další ročník úspěšného hokejového turnaje  ŽIDLA CUPu se bude odehrávat na zimní stadionu ve Slaném  již tento...

 
Dorost na konci sezóny zabral a obsadil třetí místo

V závěrečném kole Regionální ligy dorostu zajížděli slánští dorostenci na led Černošic k přímému souboji o jistotu...

 
tým ročníku 2011 veze z Vlašimi zlato!!!
 
Slánské Lvy čeká čtvrtfinále krajské ligy mužů
 
Ve Slaném opět proběhla náborová akce Týden hokeje!
 
Přijďte ve středu 23. ledna od 16:00 na slánský zimní stadion na akci Týden hokeje
 
Slánští starší žáci vzali Letcům z Letňan křídla až v závěrečné 3. třetině
 
Utkání roku je zde!
 
Dorost vyloupil Popovice
 
Utkání
A tým | Neděle 27.01.2019, 17:00
19. kolo
5:0
Slaný - Žabonosy
 
A tým | Sobota 02.02.2019
20. kolo
5:9
Poděbrady - Slaný
 
A tým | Neděle 10.02.2019, 17:00
21. kolo
Slaný - Neratovice
 
A tým | Sobota 16.02.2019, 17:00
22. kolo
Králův Dvůr - Slaný
 
 
HK Lev Slaný - kontakt: hklevslany@centrum.cz RSS