Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.
rozpis ledu
náborUtkání určitě nebylo tak jednoznačné, jak napovídá výsledek, hlásí čtyřgólový střelec Martin Slánský

02.11.2017 | Martin Augustin

Slánští hokejisté po utrápeném začátku sezóny v posledních dvou zápasech konečně potěšili své fanoušky, když na domácím ledě zdolali 7:0 PZ Kladno a naposledy dokonce 10:1 Černošice. Velkou zásluhu na poslední vysoké výhře měl útočník Martin Slánský, který si připsal hned čtyři góly a jednu asistenci. S kanonýrem Lvů, který se věnuje také trenérské práci u kladenské mládeže, přinášíme rozhovor, v němž se ještě jednou ohlédneme za posledním velmi vydařeným utkáním.

Silný tým z čela tabulky jste přehráli nečekaně jednoznačným výsledkem. Byl ten zápas opravdu tak jednoduchý, jak se mohlo od druhé třetiny z hlediště zdát?

V kabině jsme si řekli, že k tomu musíme přistoupit zodpovědně především ze zajištěné obrany. Tohle utkání určitě nebylo tak jednoznačné jak napovídá výsledek. Velkou zásluhu na tom nese brankář Maty (Matoušek), který se očividně dobře vyspal. (smích)

Černošice na tom byly tabulkově výrazně lépe. S jakými úmysly a taktikou jste do utkání nastoupily?

Černošice měly letos dobrý vstup do sezony, což se o nás říci nedá. Jako každý rok jsou adepty na horní příčky tabulky a pokud chceme urvat nějaký body, musíme podat 110% výkon a to se nám povedlo. Řekli jsme si, že s nimi nemůžeme hrát hurá hokej, ale jít ze zajištěné obrany, už jen proto, že se nám sešli jen dva obránci a zbytek doplnili hráči, kteří preferují post útočníka.

Tobě utkání vyšlo po individuální stránce skvěle. Zakončil jsi ho s bilancí čtyř vstřelených gólů a jedné asistence. Vzpomeneš si, kdy ses naposledy trefil čtyřikrát za zápas?

Ano, tohle utkání jsem si opravdu užil. Už jen proto, že do této doby jsem se střelecky trápil. Vděčím za to hlavně svým spoluhráčům. Čtyři góly jsem dal naposled asi někdy ve starších žácích ještě na Kladně.

Předpokládám, že v kabině určitě máte vypsané zápisné za hattrick a desátý gól v utkání. Co jsi tedy musel klukům do šatny donést? Bylo nějaké občerstvení, či svačinka?

Máte pravdu. Za hattrick i desátý gól máme basičku. Kluci, když věděli, že mám v průběhu utkání na kontě už dva góly, tak mi dávali každý kotouč a ono to vyšlo, hattrick byl na světě. Za stavu 9:1 nás tam pan Kameš poslal znovu. Možná si myslel, že je škoda, abych kupoval jen jednu basu, když už pro ni pojedu. A mně se podařilo vstřelit i toho desátého. Kluci mi gratulovali už na ledě a Novas (Jiří Novák) mi to v kabině hned s chutí napsal do listiny dlužníků. Teď budu chodit chvilku do práce zadarmo. (smích)

Poslední dva zápasy jste už zvládli perfektně. Obrátilo se už tedy definitivně vše k lepšímu?

Ano, poslední dvě kola nám vyšly podle představ. Věřím, že když budeme předvádět takovou hru, tak máme šanci více bodovat a zvednout se v tabulce. Ale každé utkání začíná za stavu 0:0 a tak k tomu musíme i přistoupit.

V neděli zakončíte třízápasovou domácí sérii soubojem s Velkými Popovicemi. Co od toho zápasu čekáte?

Popovice jsou dalším nepříjemným soupeřem. Určitě do Slaného nepřijedou jen na výlet a budou chtít získat nějaké body. Na druhou stranu vím, že když k utkání přistoupíme stejně zodpovědně, jako poslední dvě kola, tak máme velkou šanci na úspěch.

Funguješ jako trenér u kladenské mládeže. Je trenéřina tou činností, které by ses chtěl věnovat dlouhodobě?

Hokej miluji a v době, kdy jsem musel skončit s vrcholovým hokejem kvůli zdravotním potížím, a tím pádem jsem přišel o sny profesionálního hráče, upnul jsem se na práci trenéra. Studuji FTVS UK se specializací na lední hokej. Hokej je kouzelný.

 
Aktuální články
Neratovičtí Buldoci se museli sklonit před slánskými Lvy

Důležité tři body si slánští hokejisté odvezli z ledu Neratovic. Nováček soutěže sice začal proti loňskému finalistovi KLM bez...

 
Lvi se představí na ledě neratovických Buldoků

Slánští hokejisté v sobotu 18. listopadu zajíždějí na led nováčka z Neratovic. Klub, který vede někdejší útočník pražské Sparty...

 
Lvíčata si odvezla z ledu Sparty krutou porážku

Druhé vzájemné střetnutí s lídrem soutěže, které v nedělním utkání LSŽ absolvovali naši starší žáci na ledě pražské Sparty,...

 
Lví derby zvládl lépe Benešov
 
Lvi vyrážejí po měsíci ven, představí se na ledě vedoucího týmu skupiny Východ
 
Jak si o víkendu vedli naši nejmladší hokejisté?
 
I druhé střetnutí s kladenskými Rytíři dopadlo pro slánské barvy úspěšně
 
Slánští hokejisté otočili zápas s Velkými Popovicemi a doma zvítězili i potřetí!
 
Šňůru tří domácích zápasů zakončí slánští hokejisté s Velkými Popovicemi
 
Starší žáci o víkendu vstoupili do 2/3 soutěže, první část hodnotí kouč Štechmüller
 
Utkání
A tým | Sobota 11.11.2017, 17:00
10. kolo
6:3
Benešov - Slaný
 
A tým | Sobota 18.11.2017, 18:30
11. kolo
1:5
Neratovice - Slaný
 
A tým | Neděle 26.11.2017, 17:00
12. kolo
VS.
Slaný - Mělník
 
A tým | Neděle 03.12.2017, 17:00
13. kolo
VS.
Slaný - Králův Dvůr
 
 
HK Lev Slaný - kontakt: david.simon@esports.cz RSS