Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.
rozpis ledu
náborPřípravkám zacinkaly ve Vídni medaile!

02.01.2018 | Jana Hrachová

Ve dnech 28. - 29. 12. 2017 se slánští hokejisté „Starší  přípravky“ zúčastnili turnaje ve Vídni na ledě Albert-Schultz Eishalle, tedy v hale, kde český národní tým vybojoval v roce 1996 titul mistrů světa. A na medaile si zde sáhly také oba slánské výběry...

Ve čtvrtek nastoupili na led hráči ročníku 2009 ve složení: Kříž, Kraus, Šelicha, Lokvenc, Hájek, Fára L., Oliver, Novák, Pospíšil, Vosmik a do brány nastoupili Náprstek a Janovský. Byli nalosováni do skupiny, kde jim byli za soupeře: rakouský tým Junior Wings Linz, maďarský tým Vasas Budapest a moravský Warrior Brno. I přes horší začátek naši hráči skupinu vyhráli a do play-off nastoupili s velkým odhodláním. Po boji prohráli s HC Uherské Hradiště, ale v urputném souboji o bronz porazili hráče rakouského Linze a mohli slavit nádherné třetí místo v turnaji.

V pátek se zapojili do turnaji hráči ročníku 2008: Toms, Sochor, Hrach, Fára J., Korovitchev, doplněni Krausem, Křížem, Pospíšilem, Lokvencem a Šelichou s Týnou Kučerovou v bráně, kde ji kryl pro případ potřeby záda Pavel Janovský. Do turnaje vstoupili prohrou s českým výběrem Hockeytigers 55, který nakonec celý turnaj vyhrál. Druhý zápas byl o poznání lepší, ale naši svěřenci nakonec remizovali s rakouským EAC Juniors Capitals. Aby mohli pomýšlet ještě na medailové pozice, museli v posledním zápasu základní tabulky vyhrát o osm branek a to se jim senzační výhrou nad rakouským UEC The Dragons z Mödlingu podařilo. Pokud chtěli získat vysněnou medaili, museli vyhrát alespoň jeden ze dvou finálových zápasů a jim se to, po neskutečném boji a díky herní disciplině, podařilo hned v následující bitvě s rakouským ATUS Weiz, čímž si zajistili minimálně druhé místo. Po porážce v posledním zápase s českým výběrem slavili stříbrné medaile.

Před odjezdem na turnaj onemocněli tři klíčoví hráči : Šimon Drastil, Martin Burle a Vojtěch Drunecký a kluci vybojovali medaile i pro ně.

Pro všechny hráče a hlavně trenéry, kteří jim věnují svoji péči, byla Vídeň medailová odměna.

 
Utkání
A tým | Pátek 23.02.2018, 18:00
ČF2
3:2
Slaný - Mělník
 
A tým | Středa 28.02.2018, 18:00
SF1
4:2
Benešov - Slaný
 
A tým | Sobota 03.03.2018, 17:30
SF2
2:0
Slaný - Benešov
 
A tým | Neděle 04.03.2018, 17:00
SF3
5:0
Benešov - Slaný
 
 
HK Lev Slaný - kontakt: ogys@centrum.cz  RSS