Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.
rozpis ledu
náborRozhovor s hlavním trenérem slánské hokejové mládeže Martinem Procházkou + videopozvánka

23.01.2018 | Redakce

+ videopozvánka: Na začátku nového roku jsme vyzpovídali hlavního trenéra slánské hokejové mládeže, olympijského vítěze a čtyřnásobného mistra světa v ledním hokeji Martina ProcházkuPtali jsme se, jak po první polovině sezóny hodnotí spolupráci se slánskými Lvy, jaká jsou jeho očekávání, i jak je ve Slaném spokojen. Nejen na tyto otázky nám Martin ochotně odpověděl.

Martine, ve funkci hlavního trenéra mládeže ve Slaném působíš od srpna loňského roku. Jak jsi ve Slaném spokojen?

Ve Slaném jsem poznal další skvělou hokejovou partu zapálených hokejistů a to nejen mezi samotnými  hrajícími dětmi, ale i mezi trenéry, vedením klubu a v neposlední řadě rodiči. Je skvělé být součástí menšího klubu, který působí až rodinným dojmem a navíc má ambice se rozvíjet a podporovat výchovu mladých hokejistů.

Očekávání, se kterými jsi přicházel do klubu, se tedy naplnila?

Jednoznačně ano. Přesvědčil jsem se, že ve Slaném je parta výborných trenérů, kteří mají práci s dětmi přímo v krvi a pod jejich vedením dokáží být slánské mládežnické týmy rovnocennými soupeři i mnohem větším klubům, jakými jsou např. Sparta Praha, Slavia Praha, Rytíři Kladno apod.

Jsem moc rád, že právě s těmito trenéry mohu spolupracovat a nejen malým hokejistům, ale i jim, předávat své zkušenosti.

V letošní sezóně působíš i jako hokejový expert v České televizi, dá se trénování a komentování skloubit?

V každém případě, komentuji zhruba 4x v měsíci, navíc v pozdějších odpoledních hodinách a na malé slánské hokejisty mi zbývá opravdu spousta času.

Hokej býval řadu let poměrně drahým sportem. Je tomu tak i v současnosti?

Hokej se v posledních letech stal sportem, který je dostupný úplně všem. Nábor malých hokejistů intenzivně podporuje Český svaz ledního hokeje mimo jiné i tím, že hokejovým klubům přispívá na dětské výstroje, spolupracuje s kluby v trenérské činnosti, poskytuje i další potřebné materiální vybavení. Navíc rodiče za děti ve Slaném neplatí první půl rok žádné příspěvky, poté pouze 100,-Kč měsíčně. Dětem je zcela zdarma zapůjčena kompletní hokejová výstroj, což znamená, že rodiče nestojí hokej opravdu téměř nic.

Ve Slaném jsme začali pro děti organizovat i společné nehokejové akce. Například v listopadu loňského roku strávili všichni mladí slánští hokejisté sobotu společnou návštěvou plaveckého bazénu, užili si odpoledne při hrách v tělocvičnách a pomyslnou třešničkou na dortu bylo fotografování se živým maskotem našeho klubu – lvem. Mládě lva přivezl na stadion do Slaného majitel ZOO v Olovnici.

Co připravujete v nejbližších dnech a týdnech?

Ve čtvrtek 25. ledna nás čeká náborová akce Pojď hrát hokej, na kterou bych chtěl tímto pozvat všechny děti ve věku od 4 do 8 let. Akce začíná v 16:00. Každé dítko, které na tento nábor přijde, bude mít jedinečnou možnost si vyzkoušet, jaké to je být malým hokejistou a navíc si odnese velmi zajímavý hokejový dárek. Rodiče se zde i dozví veškeré podrobnosti spojené s hraním ledního hokeje. Moc si přeji, aby se akce vydařila a přišlo co nejvíce dětí. Kdyby ale někdo chtěl hokej začít hrát a této náborové akce se nemohl zúčastnit, může přijít i na další tréninky náboru, které probíhají 3x týdně – rozpis tréninků je uveden na klubových stránkách.

V měsíci březnu pak organizujeme na zimním stadionu ve Slaném dva mezinárodní turnaje. První proběhne o víkendu 10.-11.3 a zúčastní se ho hráči ročníku 2009 a mladší. Druhý bude v termínu 30.3.-1.4 a je pořádán pro ročník 2004 a mladší. Tyto turnaje pořádáme ve spolupráci s mým bývalým reprezentačním spoluhráčem Markem Židlickým pod názvem ŽIDLA CUP a letos se jedná již o šestý ročník.

Vrátím se k náborové akci, rozumím správně, že na náborovou akci budeš osobně dohlížet?

Nejen dohlížet, osobně budu společně s dalšími trenéry na ledě a povedu tak první hokejové krůčky malých hokejistů. Mimo to jsem s kolegy navštívil všechny mateřské a základní školy ve Slaném a okolí a děti na nábor osobně pozval. Všichni věříme, že dětí přijde skutečně hodně  a ve Slaném se nám tak podaří naplnit další nový tým malých hokejistů, ve kterém třeba začne i hrát některá z  budoucích hokejových hvězd.

Děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho úspěchů při vedení mladých slánských hokejistů!

 
Aktuální články
Dorost vrátil Bílině porážku a slavil další body

V předposledním kole Regionální ligy dorostu přivítali slánští dorostenci na svém ledě tým z Bíliny, se kterou na jejich stadionu...

 
Dorost se proti Litvínovu prezentoval dobrým výkonem, i přesto ale vysoko prohrál

V šestém kole Regionální ligy dorostu zajížděl slánský tým na led Mostu, kde hraje svá domácí utkání tým Litvínova ,,B“....

 
Prohra se Spartou starší žáky bolela

Nelítostný souboj o první příčku v tabulce skupiny 20 svedli slánští starší žáci s favoritem soutěže, pražskou Spartou, v sobotním...

 
Během prodlouženého víkendu odehrál dorost dvě utkání, získal 3 body
 
Vydařené vystoupení čtvrťáků na turnaji v německém Chemnitzu!
 
Státní svátek oslavili starší žáci dalším vítězstvím
 
Dorost si z Bíliny odvezl lekci z produktivity a bojovnosti
 
Starší žáci udolali také Kralupy
 
Slánský zimní stadion již popáté hostil náborovou akci „Týden hokeje“
 
Martin Procházka zve děti a rodiče na akci Týden hokeje!
 
Utkání
A tým | Neděle 07.10.2018, 17:00
4. kolo
7:1
Slaný - Vlašim
 
A tým | Sobota 13.10.2018
5. kolo
5:6
Kutná Hora - Slaný
 
A tým | Sobota 20.10.2018
6. kolo
VS.
Černošice - Slaný
 
A tým | Neděle 28.10.2018, 17:00
7. kolo
VS.
Slaný - Mělník
 
 
HK Lev Slaný - kontakt: ogys@centrum.cz  RSS