Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.
rozpis ledu
náborRozhovor s hlavním trenérem slánské hokejové mládeže Martinem Procházkou + videopozvánka

23.01.2018 | Redakce

+ videopozvánka: Na začátku nového roku jsme vyzpovídali hlavního trenéra slánské hokejové mládeže, olympijského vítěze a čtyřnásobného mistra světa v ledním hokeji Martina ProcházkuPtali jsme se, jak po první polovině sezóny hodnotí spolupráci se slánskými Lvy, jaká jsou jeho očekávání, i jak je ve Slaném spokojen. Nejen na tyto otázky nám Martin ochotně odpověděl.

Martine, ve funkci hlavního trenéra mládeže ve Slaném působíš od srpna loňského roku. Jak jsi ve Slaném spokojen?

Ve Slaném jsem poznal další skvělou hokejovou partu zapálených hokejistů a to nejen mezi samotnými  hrajícími dětmi, ale i mezi trenéry, vedením klubu a v neposlední řadě rodiči. Je skvělé být součástí menšího klubu, který působí až rodinným dojmem a navíc má ambice se rozvíjet a podporovat výchovu mladých hokejistů.

Očekávání, se kterými jsi přicházel do klubu, se tedy naplnila?

Jednoznačně ano. Přesvědčil jsem se, že ve Slaném je parta výborných trenérů, kteří mají práci s dětmi přímo v krvi a pod jejich vedením dokáží být slánské mládežnické týmy rovnocennými soupeři i mnohem větším klubům, jakými jsou např. Sparta Praha, Slavia Praha, Rytíři Kladno apod.

Jsem moc rád, že právě s těmito trenéry mohu spolupracovat a nejen malým hokejistům, ale i jim, předávat své zkušenosti.

V letošní sezóně působíš i jako hokejový expert v České televizi, dá se trénování a komentování skloubit?

V každém případě, komentuji zhruba 4x v měsíci, navíc v pozdějších odpoledních hodinách a na malé slánské hokejisty mi zbývá opravdu spousta času.

Hokej býval řadu let poměrně drahým sportem. Je tomu tak i v současnosti?

Hokej se v posledních letech stal sportem, který je dostupný úplně všem. Nábor malých hokejistů intenzivně podporuje Český svaz ledního hokeje mimo jiné i tím, že hokejovým klubům přispívá na dětské výstroje, spolupracuje s kluby v trenérské činnosti, poskytuje i další potřebné materiální vybavení. Navíc rodiče za děti ve Slaném neplatí první půl rok žádné příspěvky, poté pouze 100,-Kč měsíčně. Dětem je zcela zdarma zapůjčena kompletní hokejová výstroj, což znamená, že rodiče nestojí hokej opravdu téměř nic.

Ve Slaném jsme začali pro děti organizovat i společné nehokejové akce. Například v listopadu loňského roku strávili všichni mladí slánští hokejisté sobotu společnou návštěvou plaveckého bazénu, užili si odpoledne při hrách v tělocvičnách a pomyslnou třešničkou na dortu bylo fotografování se živým maskotem našeho klubu – lvem. Mládě lva přivezl na stadion do Slaného majitel ZOO v Olovnici.

Co připravujete v nejbližších dnech a týdnech?

Ve čtvrtek 25. ledna nás čeká náborová akce Pojď hrát hokej, na kterou bych chtěl tímto pozvat všechny děti ve věku od 4 do 8 let. Akce začíná v 16:00. Každé dítko, které na tento nábor přijde, bude mít jedinečnou možnost si vyzkoušet, jaké to je být malým hokejistou a navíc si odnese velmi zajímavý hokejový dárek. Rodiče se zde i dozví veškeré podrobnosti spojené s hraním ledního hokeje. Moc si přeji, aby se akce vydařila a přišlo co nejvíce dětí. Kdyby ale někdo chtěl hokej začít hrát a této náborové akce se nemohl zúčastnit, může přijít i na další tréninky náboru, které probíhají 3x týdně – rozpis tréninků je uveden na klubových stránkách.

V měsíci březnu pak organizujeme na zimním stadionu ve Slaném dva mezinárodní turnaje. První proběhne o víkendu 10.-11.3 a zúčastní se ho hráči ročníku 2009 a mladší. Druhý bude v termínu 30.3.-1.4 a je pořádán pro ročník 2004 a mladší. Tyto turnaje pořádáme ve spolupráci s mým bývalým reprezentačním spoluhráčem Markem Židlickým pod názvem ŽIDLA CUP a letos se jedná již o šestý ročník.

Vrátím se k náborové akci, rozumím správně, že na náborovou akci budeš osobně dohlížet?

Nejen dohlížet, osobně budu společně s dalšími trenéry na ledě a povedu tak první hokejové krůčky malých hokejistů. Mimo to jsem s kolegy navštívil všechny mateřské a základní školy ve Slaném a okolí a děti na nábor osobně pozval. Všichni věříme, že dětí přijde skutečně hodně  a ve Slaném se nám tak podaří naplnit další nový tým malých hokejistů, ve kterém třeba začne i hrát některá z  budoucích hokejových hvězd.

Děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho úspěchů při vedení mladých slánských hokejistů!

 
Aktuální články
Ve Slaném opět proběhla náborová akce Týden hokeje!

V pořadí již šestá celorepubliková akce Týden hokeje, která je pořádána v rámci projektu „Pojď hrát hokej“ společně s Český...

 
Přijďte ve středu 23. ledna od 16:00 na slánský zimní stadion na akci Týden hokeje

Ve středu 23. ledna od 16:00 budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si...

 
Slánští starší žáci vzali Letcům z Letňan křídla až v závěrečné 3. třetině

Po posledním utkání loňského roku, kdy slánští starší žáci po nepříznivém začátku zápasu, dokázali velmi bojovným výkonem...

 
Utkání roku je zde!
 
Dorost vyloupil Popovice
 
Lvíčata 2011 vezou z turnaje na Hvězdě bronz
 
Silvestrovské stříbro ročníku 2012
 
Ročníky 2011 a 2012 se blýskly v Děčíně
 
Áčko veze z Boleslavi další vítězství
 
Dorost veze z Poděbrad bod
 
Utkání
A tým | Sobota 19.01.2019, 17:30
18. kolo
6:0
Mělník - Slaný
 
A tým | Neděle 27.01.2019, 17:00
19. kolo
5:0
Slaný - Žabonosy
 
A tým | Sobota 02.02.2019
20. kolo
5:9
Poděbrady - Slaný
 
A tým | Neděle 10.02.2019, 17:00
21. kolo
Slaný - Neratovice
 
 
HK Lev Slaný - kontakt: hklevslany@centrum.cz RSS