Fotokoutek

Odkazy

Lvi se po třech letech představí v play off, na úvod se musejí vypořádat se Žabáky!

Martin Augustin, 17.2.2017
Dlouhé tři roky slánští hokejisté ve vyřazovacích bojích Krajské ligy chyběli. Nyní jsou zpět a to dokonce jako vítězové základní části soutěže! Teď už se ale vše předchozí maže a startuje se zase od nuly. Soupeřem Lvů ve čtvrtfinále budou osmé Žabonosy. Nováček soutěže to v základní části na svěřence Zdeňka Müllera uměl. Ve Slaném dokonce zvítězil 3:1 a doma v Kolíně padl až po nájezdech. Čtvrtfinálová série startuje v sobotu od 17:15 v Kolíně, odveta se pak hraje hned v neděli od 17:00 ve Slaném.

Tento článek patří k zápasu:  ZAB - SLN 3:3

Systém play off:

Družstva umístěná po základní části na 1. - 8. místě pokračují v soutěži play-off, ze které nejlépe umístěné středočeské družstvo postupuje do kvalifikace o II. ligu.

Čtvrtfinále a semifinále se hraje na dvě utkání. Hůře postavené družstvo v tabulce po základní části hraje první utkání doma (v případě dohody obou týmů lze prohodit, v případě nedohody rozhodne STK s přihlédnutím na umístění v základní části). Začínají - 1. družstvo po základní části s 8. družstvem, 2 – 7, 3 – 6, 4 – 5. a dále vždy lépe umístěné družstvo po základní části s hůře umístěným družstvem po základní části. První utkání může být remíza, druhé utkání musí mít vítěze (utkání hrané do rozhodnutí). V případě nerozhodného součtu bodů (ke skóre se nepřihlíží) z obou utkání, následuje prodloužení 1 x 5min. V prodloužení hrají družstva v počtu čtyř hráčů a s jedním brankářem. Nerozhodne-li se ani v prodloužení, následují bezprostředně samostatné nájezdy, a to po třech na každé straně. Hráči obou družstev provádějí nájezdy střídavě až do vstřelení rozhodující branky.Není-li rozhodnuto ve třech samostatných nájezdech na každé straně, následuje tie-break po jednom hráči střídavě z každého družstva až do rozhodnutí.

Finále se hraje na dvě vítězná utkání dle čl. 407 SŘ. Pokud utkání skončí nerozhodně v základní hrací době, hraje se desetiminutové prodloužení bezprostředně po tříminutové přestávce. Družstva hájí stejné branky jako ve třetí třetině. Prodloužení končí uplynutím deseti minut nebo vstřelením branky. Družstvo, které vstřelí branku, je vítězem utkání.

V prodloužení hrají družstva v počtu čtyř hráčů a s jedním brankářem. Pokud nepadne branka v prodloužení, následují samostatné nájezdy (čl.406) k určení vítěze utkání – viz. čtvrtfinále a semifinále.

První utkání finále play-off se hraje na ledě hůře postaveného družstva po základní části, druhé popř. třetí utkání bude sehráno na ledě lépe umístěného družstva po základní části soutěže.

Slovo o soupeři - HC Žabonosy:

Žabonosy patřily k tradičním účastníkům Krajské ligy mužů, ovšem v sezóně 2011/12 nezvládly skupinu o záchranu, kterou tehdy hrála čtyři nejhorší mužstva po základní části, a sestoupily tak do nižší Krajské soutěže. Zde se tři roky marně snažily o návrat zpět a úspěšné byly až v uplynulé sezóně, kdy se jim podařilo KSM vyhrát.

Žabonosy jsou vesnice u Kolína, takže v jejich dresu logicky nastupují většinou odchovanci druholigového kolínského klubu. V minulosti se jednalo především o vysloužilé veterány, ale nyní jde už i o mladší hokejisty, kteří se buďto do kádru Kozlů neprosadili a nebo z časových důvodů nemohli 2. ligu hrát. Mezi opory současného kádru patří například útočníci Martin Mejzr, Lukáš Beňovský a Pavel Kubát či zadáci Tomášové Procházka a Paroubek.

V nováčkovské sezóně si Žabáci vedli sympaticky a většinu ročníku se drželi v elitní osmičce tabulky. Před posledním kolem sice museli útočit z deváté příčky, ale Černošice doma dokázali přetlačit 5:4 gólem z poslední minuty a díky zaváhání Velkých Popovic si nakonec účast v play off vybojovali. Nejproduktivnějšími hráči týmu v základní části byli Lukáš Beňovský - 28b (18+10) a Martin Mejzr - 28b (10+18).

Web soupeře nazelnete zde

Vzájemné zápasy v této sezóně:

4. kolo: 2.10. 2016: HK Lev Slaný - HC Žabonosy 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)

Slánští hokejisté již čtvrtý korálek na svou vítěznou šňůrku nepřidali a doma prohráli s nováčkem ze Žabonos 1:3. Domácí se po celý zápas nebyli schopni proti dobře bránícímu soupeři prosadit. Žabáci se ujali vedení v 11. minutě v přesilovce a toto skóre drželi až do začátku třetí části, kdy z brejku dokonce navýšili svůj náskok. Lvi pak duel zdramatizovali zásluhou přesilovkové trefy Kubinčáka, ovšem nováček soutěže vše rozhodl v samotném závěru při slánské power-play.

Branky a nahrávky: 46. Kubinčák (Lapáček) – 11. Bašus (Hurt), 43. Mejzr (Jelínek, Kunášek), 60. Paroubek. Rozhodčí: Jecelín - Holec, Kovačík. Vyloučení: 5:5, navíc David TS. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 58. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.

15. kolo, 11.12. 2016: HC Žabonosy - HK Lev Slaný 2:3 po sn. (0:0, 1:1, 1:1)

Hokejisté Slaného vydřeli v Kolíně, kde hrají svá domácí utkání Žabonosy, výhru 2:3 po nájezdech a v tabulce KLM se posunuli už na druhé místo. Téměř prohraný zápas Lvi zachránili pouhých 3,7 sekundy před koncem, kdy svým druhým gólem v zápase srovnal Martin Slánský. V nájezdové loterii pak vše rozhodl Martin Sekerka, jenž nejprve ve třetí sérii bekhendovým blafákem vyrovnal a v následující rundě podobným způsobem rozhodl.

Branky a nahrávky: 26. Beňovský (Mejzr), 48. Beňovský (Hutla) – 22. Slánský (Zilcher, Vaněk), 60. Slánský (Ujfaluši), rozh. náj. Sekerka. Rozhodčí: Plašil - Tasch, Kadlec. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 36. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.

______________________________________________________________________________

První utkání série se hraje v sobotu 18. února od 17:15 na půdě Žabonos v Kolíně. Na zápas je možné vyrazit klubovým autobusem, který odjíždí od zimního stadionu ve 14:00. Odveta je na programu hned v neděli 19. února od 17:00 ve Slaném a my zveme všechny naše fanoušky do ochozů!