Oficiální web HK Lev Slaný - www.hklevslany.cz

Oficiální web HK Lev Slaný - www.hklevslany.cz
Hlavní sponzoři
partner
 
partner

Aktuální zápas

RKV
Rakovník
SLN
Slaný

5 : 4

(3:0, 1:3, 1:1)
neděle 15.10.2017
» Komentář

Další zápasy

PZK Slaný
PZ Kladno
22.10.2017
17:00
CER Slaný
Černošice
29.10.2017
17:00

Fotokoutek

Reklama

Odkazy

Myslím si, že se potkají opravdu dvě nejsilnější mužstva letošní sezóny, hlásí před finále obránce Rostislav Zilcher

Martin Augustin, 1.3.2017
Slánští hokejisté letos prožívají velmi vydařenou sezónu. Nejprve vyhráli základní část a v play off dokráčeli bez porážky až do finále, v němž od pátku vyzvou úřadující krajské šampióny z Mělníku. Před startem finálové série jsme vyzpovídali obránce Rostislava Zilchera, který tvrdí muziku ve druhém defenzivním páru ve dvojici s Jakubem Vaňkem.

Slánský tým vyřadil v semifinále neoblíbené Černošice. Byť Lvi oba zápasy vyhráli, rozhodně se nejednalo o snadnou sérii. „Oba zápasy pro nás byly velice těžké, protože Černošice pro nás nejsou z dlouhodobého hlediska příjemný soupeř, ale naštěstí letos se nám proti nim dařilo,“ vykládal Rostislav Zilcher. „V obou zápasech jsme nejdříve prohrávali a pak to otáčeli na naši stranu. Jako nejdůležitější faktor našeho postupu vidím určitě výborně chytajícího Matyho,“ neopomněl slánský bek pochválit brankáře Lukáše Matouška.

Svěřenci koučů Müllera a Průchy v obou zápasech prohrávali a skóre definitivně zlomili na svou stranu až ve třetích třetinách. Měli snad Slaňáci více sil? „Je možné, že Černošice doplatily na šířku kádru, jelikož oba zápasy odehrály na čtyři obránce, což bylo při takovém tempu zápasů opravdu hodně těžké,“ připouští Zilcher, ale důvod úspěchu hledá především v síle vlastního týmu. „Na druhou stranu si myslím, že náš tým je letos opravdu ve skvělé formě a je z něj cítit velká pohoda, a proto se nesesypeme ani, když prohráváme o gól nebo dva. Už hodněkrát jsme letos ukázali, že umíme zápasy otočit a dovést do vítězného konce,“ těší zadáka, jenž nasbíral v základní části 9 kanadských bodů za 4 branky a 5 přihrávek.

Zilcher se, stejně jako jeho spoluhráči, už nemůže dočkal začátku finálové série. „Na finále se samozřejmě velice těším, protože to je prostě odměna za celou naši skvělou sezónu a dřinu a myslím si, že se potkají opravdu dvě nejsilnější mužstva letošní sezóny.“ A co si Rosťa, jak mu říká kabina, myslí o soupeři v boji o titul? „Mělník patří už dlouhodobě ke špičce ligy, vždyť bude letos hrát finále už poněkolikáté za sebou a to samo o sobě o něčem svědčí. Mají dobrého brankáře a spolehlivý útok, který patří k tomu nejlepšímu v lize,“ chválí Zilcher finálového soupeře Lvů.

Ten si dobře vzpomíná také na oba vzájemné zápasy v základní části, v níž byl Junior jediným mužstvem, které dokázalo Slaný dvakrát porazit. „Ten první zápas venku jsme si v podstatě prohráli sami hloupými vyloučeními a nechali se soupeřem zbytečně rozhodit. A ten druhý domácí byl vlastně poslední v základní části, kdy už nám o nic nešlo, takže jsme se hlavně chtěli vyhnout zraněním a připravit se na play off,“ připomněl Zilcher.

A proč by měli fanoušci na finále přijít? „Finále bude ve Slaném po pěti letech a už to samo o sobě je velké lákadlo. Jinak z mého pohledu jde krajská liga kvalitou pořád nahoru, takže bude určitě na co koukat,“ hlásí slánský obránce, který bojovně dodal. „Za všechny z kabiny můžu říct, že na ledě necháme všechno a budeme se snažit potěšit každého, kdo nás přijde v sobotu, popřípadě v neděli, na zimák podpořit!“ slíbil na závěr Rostislav Zilcher.


hodnocení článku  12345
Aktuální hodnocení (jako ve škole): 2,9 (hlasovalo 335 fanoušků)
Informace o autorských právech a ochraně osobních údajů  • Přidej k oblíbeným  • RSS RSS kanál
© Copyright 2006 - 2017 eSports.cz  • nowonet.com  • UHK UK - Lev Slaný. Tip: Online ruleta, Zážitky jako dárky

Nářadí //  Domy na klíč //  ČOV //  Subaru //  Treková kola //  Avon //  Žaluzie, rolety, markýzy //  Hyundai, Ford, Opel, Nissan // Aktuální názory a rady pro hokej online.

TOPlist