Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.
rozpis ledu
náborDorost vrátil Bílině porážku a slavil další body

09.10.2018 | Martin Augustin

V předposledním kole Regionální ligy dorostu přivítali slánští dorostenci na svém ledě tým z Bíliny, se kterou na jejich stadionu prohráli 8:3 a v aktuální tabulce byla o bod před slánskými.

7. kolo | Neděle 07.10.2018, 11:00
 

HK Lev Slaný - HC Draci Bílina

5:4

2:2, 2:1, 1:1

HK Lev Slaný: Jaňour (Šíma) - Melichna, Kazatel, Šimáček, Schejbal, Flamík, Rajniš, Mbumaston, Dufek M., Dufek Š., Hrkal, Vašák, Trojna, Jirák, Zukriegel, Dolejší, Kožíšek.

HC Draci Bílina:

Komentář
 
 
 

Do nedělního utkání proti tabulkovému sousedovi jsme nastoupili téměř se všemi posilami a od samého začátku jsme soupeře výrazně přehrávali. Zejména díky skvělému výkonu bílinského brankáře Herkommera, který 57 zákroky vychytal většinu slánských šancí, jsme nevyhráli větším brankovým rozdílem. Skóre otevřel v čase 3:43 slánský Zukriegel, který po nahrávce Jiráka od mantinelu za brankou překonal brankáře Bíliny. V čase 8:08 ovšem bílinští vyrovnali poté, co Hušák vystihl nepřesnou rozehrávku slánských ve středním pásmu, kotouč přihrál Chlanovi a ten přesně zakončil. V čase 11:14 si vybral jedinou slabou chvilku hostující brankář, který neudržel lehký nahozený kotouč slánského Jiráka na branku a dotírající Hrkal ho následně pod ležícím brankářem usměrnil do bílinské klece. Naše vedení ovšem opět netrvalo dlouho, jelikož už po 19ti vteřinách vyrovnal Novotný (asistence: Klobouček). V podstatě okamžitě po buly se dostal v situaci jeden na jednoho přes beka Zukriegel, který bílinského obránce přebruslil, snažil se natlačit před branku a zakončit. To mu ovšem nedovolil vypíchnutím kotouče brankář hostů. Kotouč se následně odrazil ke zcela volnému Kožíškovi, který však puk netrefil. V čase 13:18 byl vyloučen bílinský Bína a o pouhých 11 vteřin později i bílinský Novotný a nás tak čekala 111 vteřin dlouhá přesilovka 5 na 3. V této dlouhé početní výhodě jsme si však kotouč v útočném pásmu pouze přihrávali, ale šanci jsme si nevytvořili žádnou. V 17té minutě se individuální akcí blýskl slánský Melichna, který po pravém mantinelu dojel až k brance hostů, vytáhl na sebe hostujícího beka i brankáře a skvělou přihrávkou našel volného Kožíška, ten však trefil přesouvajícího se hostujícího brankáře pouze do břicha. V čase 17:50 byl vyloučen slánský obránce Šimáček za sekání. Oslabení jsme odehráli skvěle, když druhou minutu této početní nevýhody jsme hráli v útočném pásmu a deset vteřin před koncem našeho oslabení trefil Slánský Zukriegel po pěkné individuální akci tyč bílinské branky. Po první třetině se šlo do šaten za nerozhodného stavu 2:2

Hned v úvodu druhé třetiny vyloučil rozhodčí slánského Trojnu za hákování, ale byli jsme to my, kteří gólově hrozili. Při střele bílinského obránce od modré zblokoval kotouč Zukriegel, který se následně dostal do samostatného úniku, ale střelou po ledě k tyči brankáře hostů nepřekonal. Ve stejném oslabení, o pár chvil později se do samostatného úniku dostal i Mbumaston. Vystřelit pod břevno, ale i tento pokus brankář zlikvidoval – tentokrát ramenem. V další naší šanci tentokrát již při hře 5 proti 5 našel z pravé strany Jirák volného Hrkala, který se ocitnul sám před brankářem, ale ani ten svoji šanci neproměnil. Náš tlak pokračoval další vyloženou šancí, když si tito dva aktéři role vyměnili. Nyní nahrával Hrkal na nekrytého Jiráka, po jehož zakončení si bílinský brankář připsal další skvělý zákrok. V sedmé minutě druhé části byl vyloučen za nebezpečnou hru vysokou holí domácí Vašák a i v tomto oslabení jsme měli více ze hry my. Zahrozili jsme po dalším útočném výpadu Jiráka a Trojny, kteří si v situaci dva na jednoho krásně vyměnili kotouč, ale po finální přihrávce přeskočil kotouč Trojnovi hůl a ten tak do odkryté branky nezakončil. V polovině utkání projel po levém mantinelu Zukriegel našel volného Hrkala, který stál u levé tyče bílinské branky a ten následně zcela odkrytého Kožíška, na kterého se ''usmívala'' zcela prázdná branka. Ani tato akce však neskončila gólem. Další gólová kombinace přišla o dvě minuty později. V útočném pásmu na sebe vytáhl na kotouči hrající Zukriegel hned tři hráče soupeře, skvělou přihrávkou našel před brankou volného Vašáka, ale i ten si na brankáři Bíliny ''vylámal zuby''. Ve čtrnácté minutě v útočném pásmu skvěle forčekovali Trojna s Hrkalem, kteří odebrali hostujícímu obránci v jejich obranném pásmu kotouč, předali na Jiráka, který se s kotoučem dostal před soupeřovu branku a slánské konečně poslal do vedení (asistence: Trojna, Hrkal). Naše vedení opět netrvalo dlouho. Tentokrát po naší chybě v rohu obranného pásma vybojoval kotouč bílinský  Vozár, přihrál na Kloboučka, který krásnou křižnou přihrávkou našel volného Chlana a ten opět vyrovnal. V čase 36:42 byl vyloučen hostující Klobouček za nedovolené bránění a v následné přesilové hře jsme si vytvořili hned tři vyložené šance, ale opět nás vychytal bílinský brankář. Před odchodem do šaten jsme se přece jen radovali. Po vyloučení slánského beka za sekání se ve vlastním oslabení dostali do přečíslení dva na jednoho domácí. Nejprve Melichna přihrál Zukrieglovi, který mu kotouč následně vracel. Do jeho přihrávky se ovšem vložil obránce hostů a kotouč se od něj odrazil do bílinské branky. branka: Zukriegel (asistence: Melichna). Po druhé třetině se odcházelo do šaten za stavu 4:3 pro domácí.

Třetí třetina pokračovala ve stejném duchu jako druhá. Tedy spousta slánských šancí a minimum branek. Ve třetí minutě střílel od modré slánský Kazatel, brankář kotouč vyrazil vedle branky, kde stál kožíšek, ten branku šikovně objel a kotouč chtěl z druhé strany do branky chytře zasunout. V rozhodující chvíli mu ovšem kotouč hůl přeskočil. V čase 45:51 byl vyloučen bílinský Hušák za podražení.

V přesilovce hrající slánská pětice ve složení: Šimáček, Melichna, Hrkal, Zukriegel a Kožíšek si skvěle vyměnila kotouč, čímž rozpohybovala obranu hostí. Finální přihrávka Zukriegla z pravého kruhu na levou stranu, odkud střílel do téměř prázdné brány Kožíšek však zůstala opět bez gólového puncu. V polovině třetí třetiny udržel puk v útočném pásmu Kazatel, našel volného Zukriegla, který po kličce před branku také nedostal kotouč za záda hostujícího gólmana, stejně jako o pár vteřin později Kožíšek, který dostal do vyložené šance přihrávku od Trojny. Při následném chybném střídání našich beků hasil nebezpečí v obranném pásmu Kožíšek, který byl následně vyloučen za pád pod nohy. Při našem oslabení jsme vstřelili pátou branku poté, co výborně forčekující Trojna vybojoval v rohu útočného pásma kotouč, přihrál Jirákovi a ten zvýšil v čase 52:31 na rozdíl dvou branek. Ve stejném oslabení, o deset vteřin později se dostal do samostatného úniku Trojna, ale  brankář hostí jej vychytal. Náš tlak pokračoval. V přečíslení dva na jednoho nevyužil další šanci Kožíšek, který dostal pěknou přihrávku od Zukriegla, i jeho zakončení však skončilo v lapačce brankáře Bíliny. Trest za naši extrémně nízkou produktivitu přišel v čase 54:36, když po chybě za naší brankou snížil hostující Klobouček na rozdíl jediné branky. Drama v závěru ještě zvýšilo naše vyloučení za příliš mnoho hráčů na ledě. Bílina v tuto chvíli odvolala brankáře. Při početní nevýhodě 4 proti 6 hráčům se kotouč odrazil k slánskému Dolejšímu, který se přes celé hřiště snažil zakončit do prázdné branky hostů. Kotouč však o pár centimetrů bránu minul a rozhodčí chybně odpískal zakázané uvolnění. Následně se vhazovalo v prostředním kruhu, odkud se do úniku snažil dostat bílinský střední útočník, kterého zahákoval slánský Melichna a byl vyloučen. 14 vteřin před koncem se vhazovalo v našem obranném pásmu při početní nevýhodě 3 proti 6. Po vyhraném buly jsme dokázali kotouč z pásma vyhodit a uhájili jsme tak těsné vítězství 5:4

 

Extrémně nízká střelecká produktivita našeho mužstva (poměr zásahů brankářů: Kubík – Bílina 57, Jaňour – Slaný 28) tak udělala z utkání, ve kterém jsme soupeře herně zválcovali velké drama.


Po vítězství se tak slánský dorost dostal na třetí místo tabulky o dva body právě před Bílinu, která má však utkání k dobru. V závěrečném kole základní části RLD zajíždí slánští v neděli 21.října na led vedoucí Kadaně.

Statistiky
 
 
 
# hráči v poli P G A B + - +/- TM
55 Dolejší Jan U 0 0 0 0 0 0 0
55 Dufek Matěj U 0 0 0 0 0 0 0
11 Dufek Štěpán U 0 0 0 0 0 0 0
12 Hrkal Jiří U 1 1 2 0 0 0 0
23 Jirák Adam U 2 2 4 0 0 0 0
13 Kazatel Vladimír O 0 0 0 0 0 0 0
97 Kožíšek David U 0 0 0 0 0 0 0
5 Mbumaston Denis U 0 0 0 0 0 0 0
7 Melichna Jiří O 0 1 1 0 0 0 0
79 Rajniš Daniel O 0 0 0 0 0 0 0
21 Schejbal Jiří O 0 0 0 0 0 0 0
4 Šimáček Jan O 0 0 0 0 0 0 0
14 Trojna Vladimír U 0 2 2 0 0 0 0
22 Vašák Tomáš U 0 0 0 0 0 0 0
27 Zukriegel Dominik U 2 0 2 0 0 0 0

# brankáři   Min Stř Ink Zás Prů   Úsp   A TM
15 Jaňour Vojtěch   60 0 4 0 4   0   0 0
15 Šíma Ondřej   0 0 0 0 0   0   0 0

Vysvětlivky sloupců

Brankáři

# - číslo dresu v posledním zápase (pro případ, že by se měnilo)
Min - počet odchytaných minut
Stř - počet střel vyslaných na brankáře
Ink - počet inkasovaných gólů
Zás - počet zásahů
Prů - průměr gólů na zápas ( = inkasované góly / minuty/60 )
Úsp - úspěšnost zásahů ( = zásahy / střely )
A - asistence
TM - trestné minuty

Hráči v poli

# - číslo dresu v posledním zápase (pro případ, že by se měnilo)
P - post (obránce nebo útočník)
G, A, B - góly, asistence, body

Aktuální články
Letní příprava mládežnických týmů

Níže naleznete rozpisy letních tréninků všech mládežnických týmů HK Lev Slaný.

 
V pátek bude rozehrán další ročník Židla Cupu!

Další ročník úspěšného hokejového turnaje  ŽIDLA CUPu se bude odehrávat na zimní stadionu ve Slaném  již tento...

 
Dorost na konci sezóny zabral a obsadil třetí místo

V závěrečném kole Regionální ligy dorostu zajížděli slánští dorostenci na led Černošic k přímému souboji o jistotu...

 
tým ročníku 2011 veze z Vlašimi zlato!!!
 
Slánské Lvy čeká čtvrtfinále krajské ligy mužů
 
Ve Slaném opět proběhla náborová akce Týden hokeje!
 
Přijďte ve středu 23. ledna od 16:00 na slánský zimní stadion na akci Týden hokeje
 
Slánští starší žáci vzali Letcům z Letňan křídla až v závěrečné 3. třetině
 
Utkání roku je zde!
 
Dorost vyloupil Popovice
 
Utkání
A tým | Neděle 27.01.2019, 17:00
19. kolo
5:0
Slaný - Žabonosy
 
A tým | Sobota 02.02.2019
20. kolo
5:9
Poděbrady - Slaný
 
A tým | Neděle 10.02.2019, 17:00
21. kolo
Slaný - Neratovice
 
A tým | Sobota 16.02.2019, 17:00
22. kolo
Králův Dvůr - Slaný
 
 
HK Lev Slaný - kontakt: hklevslany@centrum.cz RSS