Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.
rozpis ledu
nábor

Dorostenci v sobotu porazili Smíchov, v neděli nestačili na Černošice

14.10.2019 | Redakce

Slánští dorostenci mají za sebou víkendové dvoukolo. V sobotu zavítali na pražskou Nikolajku, kde porazili tým Smíchova 5:0 naopak v neděli nestačili na domácím ledě na tým Černošic a prohráli 2:6. Po víkendu je tak jisté, že nepostoupí do nadstavbové části.

7. kolo | Sobota 12.10.2019, 17:00 | Nikolajka

HC Smíchov 1913 - HK Lev Slaný

0:5

0:0,0:3,0:2

Diváci: 22

HC Smíchov 1913: Barták, Hrůza, Skalský, Polanský, Lytvynov, Kylarský, Frank V., Hora, Smetana, Vrba, Frank M.,Bechný, Kuchař, Yatkin

HK Lev Slaný: Stržanovský, Kazatel, Rajniš, Burger, Schejbal, Dufek M., Dufek Š., Kožíšek (C), Mbumastom, Kučera, Antonov, Jirák

Komentář

V sobotu se předpokládal tuhý boj a na velkém kluzišti pražského stadionu Nikolajka tomu tak skutečně bylo a to zejména v první polovině utkání. Ze slánského týmu vyjelo na Smíchov pouze 11 hráčů a 2 brankáři, o to těžší utkání slánské čekalo. První třetina byla oboustranně velmi bojovná, branku však nepřinesla.

Skóre utkání otevřel Vláďa Kazatel v šesté minutě druhé třetiny, kdy po přihrávce Štěpána Dufka využil přesilovku a otevřel tak skóre utkání. O necelou minutu se slánští radovali podruhé. Přihrávku Jirky Schejbala zužitkoval Matěj Dufek. Pár vteřin před koncem druhé části vstřelil třetí branku slánských kapitán David Kožíšek, kterému v přesilovce za velmi tvrdý faul na Matyáše Kučeru asistoval Jirka Burger. Jelikož slánské podržel několika výtečnými zákroky brankář Stržanovský, bylo skóre po dvou třetinách 0:3 ve prospěch slánských.

Třetí třetina začala několika šancemi na obou stranách, žádná ze šancí však brankou neskončila a to zejména díky výborně chytajícím brankářům. Čtvrtou branku, která definitivně zlomila odpor domácích vstřelil Denis Mbumaston, kterému asistoval Vláďa Kazatel. Skóre utkání uzavřel v poslední minutě stejný hráč, který skóre otevřel. Po nahrávkách Adama Jiráka a Denise Mbumastona se střelou k tyči podruhé v utkání prosadil Vláďa Kazatel a uzavřel skóre utkání na 0:5.

Dorostenci tak z Nikolajky přivezli velmi cenné vítězství a stále drželi naději na umístění do druhého místa a postup.

V neděli však přišla studená sprcha. Na domácím ledě jsme přivítali Černošice, kterým jsme dokázali vzdorovat pouze v první třetině. Tým dorostenců byl ze sobotního fyzicky náročného utkání v Praze stále zjevně unaven a i když byl doplněn o tři hráče, nedokázali jsme na skvělý sobotní výkon navázat. Soupeři, který nás přehrál hlavně ve třetí třetině téměř ve všem jsme podlehli 2:6

Vstup do utkání nebyl nijak špatný. Vedení se sice v šesté minutě při našem oslabení ujali hosté, o tři minuty později ale vyrovnal střelou přes beka Zdeněk Nedvěd, kterému přihrával Jirka Hrkal a Vláďa Kazatel. Hosté si vzali vedení zpět zanedlouho. V 11. minutě vyjel šikovně z rohu našeho obranného pásma černošický Němec a střelou pod beton brankáře Jaňoura vrátil hostům vedení. Před koncem první třetiny ještě dokázal vyrovnat Denis Mbumaston, který po přihrávce Zdeňka Nedvěda překonal v samostatném úniku hostujícího brankáře. První třetina tak skončila nerozhodně 2:2.

Druhá třetina byla herně nejvyrovnanější. Černošice sice dokázali vstřelit dvě branky, ale pokaždé bohužel platilo pravidlo „nedáš – dostaneš“ Po našich vyložených šancích, které jsme nedokázali proměnit se puk vždy dostal k soupeři a z bleskových protiútoků jsme inkasovali. Tyto branky z 35. resp. 38.minuty nám definitivně zlomili vaz a kluci už nenašli tolik sil, aby dokázali gólově odpovědět.

Ve třetí třetině si už hosté vítězství pohlídali. Ve 48.minutě zvýšili na 2:5 a o čtyři minuty později uzavřel skóre utkání černošický Vojta.