Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.
rozpis ledu
nábor

Dorost zvítězil ve Frýdlantu

02.03.2020 | Redakce

V rámci 15.kola RLD čekala dorostence cesta do pohraničního Frýdlantu, jehož tým hokejového dorostu se krčí s pouhými pěti body na samotném dnu tabulky RLD. Z tohoto důvodu byli slánští favority utkání.

17. kolo | Neděle 01.03.2020, 12:30 | Frýdlant

HC Frýdland - HK Lev Slaný

2:4

1:0, 0:1,1:3
Diváci: 52

HC Frýdland: Mikan, Kupec, Krátký, Kubát, Adamaec, Krebs, Jireček, Hoť, Kašpar, Švadlenka, Budka

HK Lev Slaný: Stržanovský, Kazatel, Čadek, Schejbal, Rajniš, Dufek M., Mbumaston, Kučera, Roule, Dufek Š., Lorenz, Jirák, Dolejší, Klubal, Kožíšek

Komentář

Do utkání naši hráči ovšem vstoupili velmi špatně. Předváněná hra neměla nic společného se skvělými výkony z minulých utkání. V podstatě celý tým hrál vlažně, bez nasazení a se spousou nepřesností. Byli to proto domácí, kteří se ve 14. minutě ujali vedení. První třetina skončila 1:0 zejména díky dobře chytajícímu brankáři Lvíčat Lukáši Stržanovskému.
Po přestávkovém rozhovoru trenérů s hráči určitá změna přišla. I přesto že tým nepředváděl hokej, na který jsme zvyklí, přidali hráči na důrazu a bojovnosti, což přineslo ovoce. V průběhu druhé třetiny jsme si vypracovali nemálo šancí, ale opět jsme naráželi, na v podstatě celosezónní prblém - zakončení. Jediným střelcem druhé třetiny tak byl Vojta Roule, který využil přihrávky od Vládi Kazatele. Na konci 40. minuty tak byl stav nerozhodný 1:1.
Ve třetí třetině se nejspíše projevila i únava domácích, kteří utkání odehráli pouze s deseti hráči. Ve třetí minutě závěrečné části poslal Lvíčata do vedení střelou od modré Tomáš Čadek a o šest minut později přinesl klid do slánských řad kapitán David kožíšek, který zvýšil na 1:3. V 51. minutě vstřelil po krásné kombinaci Vojty Rouleho a Honzy Dolejšího, druhý jmenovaný čtvrtý gól, který mu na zlatém podnosu připravil právě Vojta Roule a Honza krásnou akci zakončil střelou do zcela prázdné branky. Poslední slovo měli domácí, kteří půlminuty před koncem celkové skóre snížili na 2:4.
Dorostenci jsou tak 3 kola před koncem soutěže se ziskem 17ti bodů na pátém místě. Šestý Jablonec má o pouhý bod méně a navíc utkání k dobru. Právě s Jabloncem se slánští ale střetnou v posledním kole 29.března na domácím stadionu. Příští víkend mají dorostenci prázdniny a nejbližší utkání je čeká v neděli 15.března od 11.30 na slánském ledě s Varnsdorfem, o týden později utkání v České Lípě, sezónu dorostenci uzavřou již zmiňovaným utkáním s Jabloncem na domácím ledě.