Starší žáci HK Lev Slaný měli druhý lednový víkend opravdu náročný a po dlouhé době si zahráli oba dva dny.

17. kolo | Neděle 12.01.2020, 11:30 | Slaný

Diváci: 50

HK Lev Slaný: Leder, Čadek, Los, Pražák, Drsek, Ganich, Šmahel, Pachman, Vašák, Starikov, Kindl, Kovář, Kosteckiy, Ambrožewicz

HK Kralupy n/V: Šmol, Krejčí, Šmíd, Šulc, Drhlík, Krčmář, Bláha, Kašák, Hlava, Krátký, Zima, Rousek, Voljanskij

Komentář

Již v sobotu odjeli starší žáci do Nymburku oslabeni o dva hráče a zahráli si proti doposud neznámému soupeři -  HC Nymburský Lev. Utkání začalo na obou stranách opatrně. V páté minutě jsme se ale ujali vedení, které nám vydrželo do 13. minuty, kdy jsme vedení ztratili po nešťastném gólu do naší sítě.  V tomto duchu probíhal i zbytek zápasu. Soupeři se dokonce podařilo skórovat  i ve vlastním oslabení,  kdy  domácí  ujeli  ve dvou  naší obraně a slánský brankář byl  již proti rychlé kombinační akci bezmocný.
Každé naše další gólové odskočení, které nás dostalo do vedení, bylo do několika minut soupeřem dorovnáno a ještě necelé dvě minuty před koncem zápasu byl stav nerozhodný 3:3.
Výbornou formu  v tomto utkání zazářil  obránce Lukáš Pražák, který těsně před koncem zkompletoval hattrick a zároveň zajistil výhru slánského týmu 4:3. Jedním gólem přispěl i útočník Vojtěch Roule. Zápas byl celých šedesát minut vyrovnaný a bohužel se nám nepodařilo proměnit několik jasných gólových šancí.
Z Nymburku jsme nakonec přivezli 2 zasloužené body.

V neděli hostili starší žáci, oslabeni již o čtyři hráče, tabulkově druhý tým HK Kralupy n. Vltavou. Kvalita  a vyrovnanost obou týmů slibovala zajímavou  podívanou.a byla patrná od prvních okamžiků utkání. Úvodní branku jsme soupeři  vstřelili až ve 13. minutě a jejím autorem byl Yurij Starikov. Bohužel nám vedení vydrželo pouhé  tři minuty a tímto skóre skončila i  první třetina. Druhá třetina byla pro nás gólově příznivější a do třetí třetiny jsme nastupovali za stavu 3:1. Branky ve druhé třetině vstřelili Tomáš Vašák a Miroslav Šmahel. Možná chvilkové podcenění soupeře v poslední třetině  zapříčinilo nejen vyrovnání skóre , ale dokonce jsme dovolili soupeři jednobrankové vedení  a stav byl 3:4. Kluci se rozhodně s prohrou nehodlali smířit a po krásné individuální akci Lukáše Pražáka jsme během chvilky  vyrovnali na 4:4 a následně  zaskočený tým soupeře pokořil ještě jednou svou rychlou kličkou Miroslav  Šmahel a zajistil tak druhou víkendovou výhru slánského týmu 5:4.

Nakonec i z tohoto zápasu si slánští hokejisté připsali dva body a upevnili si tak prvenství v tabulce.