Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

18. kolo | Neděle 02.02.2020, 11:30 | Nikolajka

HC Smíchov 1913: Irlbek, Bradáč, Zikl, Lytvynov, Kolařík, Zeithaml, Hora, Biryukov, Havel, Smetana, Kuchař

HK Lev Slaný: Leder, Čadek, Los, Pražák, Drsek, Ganich, Roule, Vašák, Holec, Starikov, Endris, Kindl, Kovář, Kosteckiy, Dolejší, Ambrožewicz

Komentář

První únorovou sobotu se odjeli starší žáci HK Lev Slaný poprat o další body do Prahy , proti HC Smíchov, na zimní stadion Nikolajka. Slánské Lvy vedl do boje s kapitánským ,,céčkem" Lukáš Pražák.
Starší žáci do zápasu vstoupili bojovně a již v prvních minutách jsme  nebezpečnými střelami prověřili brankáře soupeře. Naše snaha o gól byla zúročena v 8. minutě utkání povedenou akcí  Vojty Rouleho , kdy jeho první střelu domácí brankář vykryl, ale na Vojtovu dorážku již nestačil a ujali jsme se vedení 0:1. Ve 13. minutě první třetiny jsme získali přesilovou hru, která bohužel zpočátku vypadala na přesilovku soupeře, ale sekundu před návratem smíchovského hráče zpět do hry zvýšil skóre Yurij Starikov na 0:2. Soupeř se nadechl a hned o půl minuty později snížil skóre střelou nad lapačku na 1:2.Konec prvního dějství nabídnul domácímu týmu přesilovou hru, kdy náš hráč byl poslán na dvě minuty za neupravený dres ve chvíli, kdy si ho již před vhazováním upravoval. Karma zafungovala  a nám se podařilo ve vlastním oslabení vstřelit další gól a zvýšit na 1:3. Autorem gólu byl Jan Dolejší.
Druhá třetina nabídla divákům vyrovnaný výkon obou družstev a branka padla až v šesté minutě, kdy luxusní přihrávku Lukáše Pražáka zpracoval Vojta Roule a skóroval na 1:4.Od této chvíle však zápas nabral velký spád a gólové šance byly na obou stranách. Ve 32. minutě jsme odskočili na 1:5 díky Janu Dolejšímu. Soupeř se ale rozhodně nehodlal vzdát a v zápětí snížil stav na 2:5 a s tímto skóre týmy odcházely do kabin.
Do třetí třetiny domácí nastoupili s velikou motivací utkání otočit a jejich snaha byla zúročena hned ve druhé minutě, kdy snížili na 3:5. Soupeř svůj tlak stále stupňoval, ale pozorný brankář Jakub Leder svými zákroky zabránil dalším gólům. Tlak domácích však neustále sílil a bohužel se jim podařilo v 9. minutě snížit skóre na rozdíl jediné branky, na 4:5. Ve chvíli kdy se protihráči nadechovali k vyrovnávací brance našel Philip Endris Vojtu Rouleho, který gólem na 4:6 vrátil pohodu do naší hry. Po další minutě hry pojistil výhru opět Vojta Roule po přihrávce Jana Dolejšího. Změnu skóre již nedovolil ani náš brankář, a to i v momentě, kdy soupeř odvolal svého brankáře, zkusili hru v šesti a konec zápasu se odehrával již jen před naší bránou. Celkový stav skóre 4:7 nám opět zaručil připsání dvou bodů v tabulce.