» Komentář

Fotokoutek

Odkazy

Slaný zvládlo odvetu na výbornou a postupuje do semifinále play off!

Vítěz základní části KLM ze Slaného sice v úvodním utkání čtvrtfinále play off na ledě nováčka ze Žabonos jen remizoval 3:3, ale v nedělní odvetě na domácí půdě neponechal nic náhodě a po vítězství 5:1 slaví postup do semifinále. Lvi duel prakticky rozhodli už v úvodní části, po které vedli 3:0. Žabákům svitla jiskřička naděje v polovině utkání, kdy snížili na 4:1, ale poté nevyužili sérii přesilovek a v závěrečné části si už slánští hokejisté postup v klidu pohlídali. V semifinále se Lvi utkají s týmem Černošic.

ČF2, 19.2.2017 17:00
HK LEV Slaný5
HC Žabonosy1

Třetiny: 3:0, 1:1, 1:0
Branky a nahrávky: 11. Kubinčák (Novák, Kratochvíl), 12. Lapáček (Hampl), 15. Kratochvíl (David, Kubinčák), 29. Frolík (Kubinčák), 58. Novák (Frolík) – 30. Beňovský (Pomichálek). Rozhodčí: Doubek - Formánek, Větrovský. Vyloučení: 7:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 128. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1.
Slaný: Matoušek (Flígr) - Frolík, David, Vaněk, Malát, Patera - Lapáček, Kasala, Hampl - Cigánik, Sekerka, Ujfaluši - Novák, Kubinčák, Kratochvíl.
Žabonosy: Hermann (Hušek) - Paroubek, Pomichálek, Barták, Novák, Procházka, Hurt, Bašus - Jelínek, Mejzr, Svoboda, Spitzer, Beňovský, Hutla, Kunášek, Kubát, Honz, Krumpholc, Skokan.

Komentář zápasu:
Martin Augustin •

Slaný se muselo v odvetném utkání proti Žabonosům obejít bez obránce Zilchera a útočníka Slánského. Naopak trenéři už měli k dispozici Petra Ujfalušiho, jenž ze zdravotních důvodů vynechal sobotní duel v Kolíně.

Zápas odstartoval poměrně opatrně, ale po pozvolnějším úvodu začali mít přeci jen více ze hry domácí hráči. Ti se střelecky poprvé prosadili v 11. minutě, kdy se jim podařilo jinak pečlivě bránící Žabonosy přečíslit. Jiří Novák našel rozjetého Tomáše Kubinčáka a ten se z levé strany trefil k bližší tyčce. Podobnou akci s rychlým přechodem do útoku Lvi předvedli i o minutu a půl později. Puk do útočného pásma zavezl Ondřej Hampl, jenž našel na levém křídle najíždějícího Stanislava Lapáčka, který opět zamířil mimo dosah gólmana Hermanna.

A když v čase 14:37 dorazil po Davidově střele puk do sítě Jiří Kratochvíl, vedli domácí už 3:0. Hostující lavička reagovala time-outem, po kterém začaly Žabonosy důrazněji napadat rozehrávku soupeře a agresivněji dohrávat souboje, ale do přestávky se už na skóre nic nezměnilo.

Do druhé části nastoupili slánští hokejisté opět velice aktivně a hosté se museli především bránit. Odměnu za dobrou hru si svěřenci kouče Zdeňka Müllera vyzvedli ve 29. minutě, kdy se ranou nad Hermannovu lapačku prosadil obránce Martin Frolík. O minutu později se konečně dočkal i hostující tým, když Lukáš Beňovský ujel obránci Paterovi a brankáře Matouška vymíchal parádním blafákem.

Hosté se poté mohli Lvům ještě více přiblížit. Od začátku 32. minuty totiž hráli po sérii vyloučení na domácí straně až do přestávky permanentní přesilovku, ale skórovat nedokázali. Slaňáci totiž bránili velice obětavě, a když bylo třeba, podržel je gólman Matoušek. Na druhé straně celek z Kolínska zachránila po protiútoku bránící domácí čtveřice tyčka.

Ve třetí třetině si již domácí svůj náskok poměrně v klidu hlídali. Hokejisté Žabonos se zmohli jen na občasné protiútoky a Slánští měli kotouč častěji na svých holích. Definitivní pojistku na svůj postup přidali hokejisté se lvem na dresech v čase 57:33, na 5:1 upravil Jiří Novák. Závěrečné desítky sekund se pak už nesly v oslavném duchu.

Slánští hokejisté v neděli předvedli oproti prvnímu duelu v Kolíně podstatně lepší výkon a zaslouženě se tak mohou radovat z postupu do semifinále KLM, ve kterém je čekají Černošice. O termínech zápasů Vás budeme včas informovat.