sobota 4.3.2017
» Komentář

Fotokoutek

Odkazy

Skvěle! Lvi otočili první semifinále v Černošicích a v neděli budou útočit na finále!

Slánští hokejisté vstoupili skvěle do semifinálové série s Černošicemi. Zhruba 35 minut sice byli o něco lepším týmem domácí Tygři, ale výborně chytající brankář Matoušek jim dovolil skórovat pouze jednou. Krátce před druhou přestávkou pak srovnal Malát a tento moment Lvy definitivně nastartoval. Slánští tak odehráli vynikající třetí třetinu, v jejímž úvodu je poslal do vedení po krásném individuálním průniku Kratochvíl a další dva góly přidal Lapáček. Slaný tedy zvítězilo v úvodním semifinálovém utkání v Černošicích 4:1.

SF1, 25.2.2017 16:30
HC Černošice1
HK LEV Slaný4

Třetiny: 1:0, 0:1, 0:3
Branky a nahrávky: 16. Dostál (Krudenc) – 39. Malát (Kasala, Cigánik), 42. Kratochvíl (Vaněk), 51. Lapáček (Hampl), 53. Lapáček (Frolík, Hampl). Rozhodčí: Novák - Kálal, Mrázek. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 312. Průběh utkání: 1:0, 1:4.
Černošice: Frolík (Netopil) - Voska, Dostál, Sem, Staněk, Vladyka, Frank - Hudek, Teubner, Hofmeister, Jobek, Veselý, Mráz, Antoš, Loskot, Vyštajn, Krudenc.
Slaný: Matoušek (Flígr) - Frolík, David, Zilcher, Vaněk, Patera, Pálka - Lapáček, Kasala, Hampl - Novák, Kubinčák, Kratochvíl - Cigánik, Malát, Ujfaluši - Kolář.

Komentář zápasu:
Martin Augustin •

Slánští hokejisté nastoupili do úvodního semifinálového duelu bez zraněných důležitých forvardů Slánského a Sekerky, čímž se v podstatě rozpadla úderná druhá formace.

Možná i tyto absence se v úvodu utkání projevily. Lvi si sice z brejků vytvořili dvě velké šance, ale jinak diktovaly tempo hry domácí Černošice. Ty se zaslouženě ujaly vedení v 16. minutě, kdy hosté propadli v útočném pásmu a vzniklé přečíslení 3 na 1 zakončil brankou Jiří Dostál.

Také ve druhé části byli Tygři dravějším týmem, který vyhrával osobní souboje a soupeři toho moc nedovolil. Slánští hokejisté tak mohli vděčit především brankáři Matouškovi, že stále prohrávali o jediný gól. Po polovině duelu se ale začal obraz hry přeci jen vyrovnávat a v čase 38:16 hosté srovnali i skóre. Po levém křídle vlétl do útočného pásma Martin Malát a ranou z kruhu překonal gólmana Frolíka. Vzápětí mohli Lvi dokonce strhnout vedení na svou stranu, ale samostatný únik pokryl černošický gólman.

Do třetí periody už vstoupili aktivněji Slaňáci a hned v čase 41:41 strhli vedení na svou stranu. Nádhernou individuální akci předvedl Jiří Kratochvíl, který dostal přihrávku do jízdy od Vaňka, následně projel ve velké rychlosti mezi dvěma obránci a tváří v tvář Frolíkovi nezaváhal.

Černošickým pak několik minut trvalo, než se z hostujícího obratu vzpamatovali. Když už to vypadalo, že se domácí nadechnou k náporu, vyhrál Hampl v útočném pásmu buly na Stanislava Lapáčka a ten zamířil naprosto přesně. V čase 52:52 pak Frolík posílá do samostatného úniku právě Stanislava Lapáčka a ten pečetí skóre na konečných 1:4 ve prospěch Lvů.

Slánští hokejisté přehráli Černošice díky zlepšenému výkonu ve druhé polovině utkání a také za přispění velmi dobře chytajícího Lukáše Matouška. V nedělní domácí odvětě potřebují hráči Slaného neprohrát. Vítězství Černošic by sérii poslalo do prodloužení.