» Komentář

Fotokoutek

Odkazy

Slánští Lvi zdolali Černošice i podruhé a jsou ve finále Krajské ligy!

Slánští hokejisté zdolali v semifinálové odvetě nepříjemné Černošice 4:2 a v součtu se sobotní výhrou 4:1 na ledě soupeře postupují do finále středočeské Krajské ligy. Utkání to ale bylo hodně náročné. Hrál se fyzický hokej s obrovským nasazením na obou stranách. Hosté se dokonce ujali hned v úvodní minutě vedení, ale Lvi kontrovali zásahy Nováka a Kasaly. Tygři ovšem ještě do konce úvodní části srovnali a poté to bylo kdo z koho. I přes velké množství šancí na obou stranách se skóre znovu pohnulo až ve 49. minutě, kdy hrubku v hostující rozehrávce ztrestal Martin Sekerka. V závěru pak zpečetil výsledek střelou do prázdné branky Černošic Lukáš Kasala, jenž se prosadil podruhé v utkání. Slánští hokejisté tak postupují do finále, kde je v sérii hrané na dva vítězné zápasy čeká Mělník.

SF2, 26.2.2017 17:00
HK LEV Slaný4
HC Černošice2

Třetiny: 2:2, 0:0, 2:0
Branky a nahrávky: 8. Novák (Kubinčák), 14. Kasala (Lapáček), 49. Sekerka, 60. Kasala – 1. Antoš (Staněk), 19. Frank. Rozhodčí: Macháč - Kovačík, Procházka. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 250. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 2:4.
Slaný: Matoušek (Flígr) - Frolík, David, Zilcher, Vaněk, Patera, Pálka - Lapáček, Kasala, Hampl - Novák, Kubinčák, Kratochvíl - Slánský, Sekerka, Ujfaluši - Malát, Kolář.
Černošice: Frolík (Netopil) - Voska, Dostál, Sem, Staněk, Vladyka, Frank - Hudek, Teubner, Hofmeister, Jobek, Veselý, Mráz, Antoš, Loskot, Vyštajn, Krudenc, Suchý.

Komentář zápasu:
Martin Augustin •

Do semifinálové odvety nastupovali slánští hokejisté s jasným cílem - neprohrát. Výhrou či remízou by si totiž zajistili postup do finále Krajské ligy.

Domácí se hned při úvodním střídání vrhli dopředu, ale zapomněli na zadní vrátka a už ve 37. sekundě je z přečíslení 3 na 1 potrestal přesnou střelou z pravého kruhu Jiří Antoš. Lvi se však nenechali rozhodit a v 8. minutě se dočkali vyrovnání. Kubinčák vybídl ke skórování Jiřího Nováka, který zblízka nezaváhal. Ve 14. minutě už Lvi vedli. Střelu Lapáčka usměrnil za záda brankáře Frolíka Lukáš Kasala. Také Tygři se nevzdali a ještě do přestávky dokázali vyrovnat. Za záda brankáře Matouška totiž nešťastně propadla nenápadná střela Jakuba Franka z pravého kruhu - 2:2.

Ve druhé části se hrálo s obrovským nasazením a k vidění bylo spoustu zajímavých okamžiků před oběma brankami. Domácí si vytvořili řadu nadějných přečíslení a příležitostí, ale v rozhodující chvíli sjel zakončujícímu hráči puk z hole, či střela nebyla tak přesná, aby si našla cestu za Frolíkova záda. Hrozili také hosté, jejichž nebezpečné výpady musel likvidovat gólman Matoušek.

Přetahovaná o branku, která by obrovsky pomohla ať už jedné, či druhé straně, pokračovala i ve třetí části. Postupem času to však začalo vypadat, že mají domácí více sil. Ve 49. minutě tak přišla obrovská chyba v černošické rozehrávce, kdy hosté ve svém obranném pásmu doslova namazali puk do úniku Martinovi Sekerkovi, jenž forhendovou kličkou strhl vedení na stranu Lvů.

Tygři v té chvíli museli vstřelit alespoň dva góly a tak logicky otevřeli obranu. Šance hostů držel nad vodou brankář Frolík. Ten zlikvidoval několik velkých šancí soupeře, včetně samostatného úniku. Na druhé straně zase kryl nájezd soupeře výtečně chytající Matoušek, jenž byl jedním z nejlepších hráčů této série. Když pak domácí ubránili i oslabení 3 na 4, bylo už finále hodně blízko.

Černošicím ještě v závěru svitla naděje, když se za vyhození kotouče mimo hřiště nechal vyloučit Kratochvíl. Hosté v průběhu přesilovky i odvolali gólmana a vytvořili si velký tlak. Slánská defenziva v čele s brankářem Matouškem však odolala a již při hře 5 na 6 definitivně odšpuntoval postupovou radost střelou do prázdné klece Lukáš Kasala.

Slánští hokejisté tak po pěti letech postupují do finále KLM, ve kterém vyzvou úřadující šampióny z Mělníka. Série s Černošicemi sice skončila dvěma výhrami Lvů se souhrnným skóre 8:3, ale ani jeden z duelů nebyl vůbec jednoduchý. Černošice v obou případech hodně kousaly v prvních dvou třetinách, v závěrečných dvacetiminutovkách už však hráli prim Slaňáci.

Úvodní finále se hraje v pátek 3. března od 17:30 v Mělníku a odveta je na programu hned v sobotu ve Slaném. V případě stavu 1:1 na zápasy by se pak hrál rozhodující třetí duel v neděli opět na slánském ledě.