» Komentář

Fotokoutek

Odkazy

Slaný v odvetě třikrát vedlo, z titulu se přesto radují obhájci z Mělníka

Druhé finále středočeské KLM přineslo výborný hokej. Slánští hokejisté dělali vše proto, aby si po těsné porážce na ledě soupeře vynutili rozhodující třetí utkání série. Po bezbrankové první třetině se Lvi v té druhé hned třikrát ujali vedení a do šaten se odcházelo za stavu 3:2. Domácí ale nezvládli nástup do závěrečné části, kdy rychle inkasovali a osm minut před koncem před koncem přišli mělničtí hokejisté i s rozhodujícím direktem. Slaný tak Mělníku podlehlo 3:4 a sérii prohrálo 0:2 na zápasy.

F2, 4.3.2017 17:00
HK LEV Slaný3
HC Junior Mělník4

Třetiny: 0:0, 3:2, 0:2
Branky a nahrávky: 26. Hampl (Frolík, Kasala), 28. Slánský (Kratochvíl, Sekerka), 34. Kasala (Lapáček, Hampl) - 28. Litera, 32. D. Kratochvíl (D. Havel, M. Šícha), 42. Šícha (T. Havel, Kašák), 53. Kašák (T. Havel). Rozhodčí: Dundr, Hruška - Kálal, Čajan. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 473. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.
Slaný: Matoušek (Flígr) - Frolík, David, Zilcher, Vaněk, Patera, Pálka, Dvořák - Lapáček, Kasala, Hampl - Malát, Sekerka, Ujfaluši - Novák, Kratochvíl, Slánský - Kolář.
Mělník: Vokurka (Fiala) - Prejza, Cicvárek, Chvátal, Novák, Nesládek, Pokorný, T.Havel, D.Havel, Příhoda, Šubrt, Litera, Šícha, Vernek, Kašák, Kratochvíl, Novotný, Heran

Komentář zápasu:
Martin Augustin •

Na finálovou odvetu si našla cestu do hlediště zhruba pětistovka diváků, což je nejvyšší návštěva, která na stadion dorazila za posledních deset let, které slánští hokejisté nastupují v Krajské lize.

A hokejoví fanoušci rozhodně nemuseli své návštěvy litovat. Od začátku se hrálo ve velkém tempu a o něco více ze hry měli slánští hokejisté. Ti si vytvořili i celou řadu šancí, které však likvidoval brankář Vokurka, jemuž v jednom případě pomohla i branková konstrukce. Hostujícímu gólmanovi zdatně sekundoval i jeho protějšek Matoušek, ten se několikrát zapotil při nebezpečných protiakcích soupeře a také za ním to v jednom případně hlasitě zazvonilo. V závěru periody se ještě hnal na Vokurku výborně hrající Lukáš Kasala, který brankáře Junioru nepřekonal.

Ve druhé třetině se tempo hry ještě o něco zrychlilo a začaly padat i góly. Domácí si od jejího začátku vytvořili znatelnou převahu a ve 26. minutě se ujali vedení. V přesilové hře se trefil z levého kruhu nad Vokurkovu lapačku Ondřej Hampl. Lvi byli při chuti, ale ve 28. minutě chybovali v rozehrávce a Petr Litera nabídnutou příležitost využil. Odpověď Slaňáků však byla blesková. Za zády mělnických obránců zůstal zapomenutý Martin Slánský, jenž dostal přihrávku od Kratochvíla a po bekhendové kličce zametl puk za Vokurku.

Krátce po polovině utkání se hostům podařilo srovnat i podruhé, po obléhání slánské klece se prosadil David Kratochvíl. Divokou pasáž pak zakončil v čase 33:50 Lukáš Kasala, který se z levé strany natlačil před Vokurku a zakončil do jeho protipohybu. Lvi pak mohli svůj náskok i navýšit, ale poslední minuta druhé části se pro změnu odehrávala v jejich obranném pásmu.

Nástup do třetí třetiny však domácí hokejisté vůbec nezvládli. Jako by ještě byli duchem v kabině, když Mělničtí před jejich brankou rozpoutali velký kolotoč a Miroslav Šícha uklidil kotouč za po předchozích zákrocích rozhozeného Matouška. Hned o minutu později se řítil domácí útočník sám na Vokurku, ale neuspěl. Šance se pak rodily rovnoměrně na obou stranách, ale osm minut před koncem se prosadili hosté z Mělníka. Přečíslení 2 na 1 vyřešil gólovou ranou z pravého kruhu Pavel Kašák, který svou trefou rozhodl i páteční zápas.

Ve zbytku utkání se už hosté velmi dobře bránili. Slánští to v poslední minutě ještě zkusili i bez brankáře, do větší šance se však nedostali a naopak čtyři sekundy před koncem musel unikajícího Šíchu faulovat Kasala. Nařízené trestné střílení Matoušek zlikvidoval, ovšem na nic dalšího už hokejistům Slaného nezbyl čas.

Utkání se hrálo před výbornou diváckou kulisou a rozhodně se muselo líbit. Oba finálové zápasy byly naprosto vyrovnané, ale v klíčových momentech rozhodly větší zkušenosti mělnických hráčů z finálových bojů. Finále pískali dva hlavní rozhodčí a i oni svým metrem, kdy hře nechávali volný průběh, přispěli k vysoké sportovní úrovni série. Mělníku gratulujeme k titulu krajského přeborníka a slánským hokejistům děkujeme za krásnou sezónu a předvedené výkony! Ve finále Lvi nechali na ledě vše.