Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Rozhovor z USA se Šimonem Drastilem

04.03.2022 | Redakce

V tomto rozhovoru pro klubový web jsme na dálku vyzpovídali Šimona Drastila. Šimon je hráč Slaného a před cestou za "velkou louži" hrával s týmem roč. 2009. Nyní je již třetím rokem i se svojí rodinou v americkém Texasu a i tam se hokeji věnuje a vede si skvěle!

Šimone, v Americe jste s rodinou třetí sezónu, jak se ti v USA líbí a za jaký tým hraješ? Libí se mi tady moc. Všechno je tady fakt velký a moderní :)). Hraji za tým Texas Tigers a náš tým vede texasskou tabulku!


Popiš prosím o jakou soutěž se jedná. Jsou v USA rozděleny soutěže výkonnostně už ve Tvé věkové kategorii? Ano, už soutěže v mé věkové kategorii jsou v USA rozděleny výkonnostně. Nejlepší kategorie je "AAA" a v celém Texasu je pouze jeden tým, který do této kategorie spadá. Dále je zde výkonnostní kategorie ve které hraji i já, je to kategorie  "AA" (v Texasu do této kategorie patří 8 týmů), pak kategorie "A" a čtvrtá kategorie má název "House league" a v té je opravdu dost týmů. Konkurence je zde obrovská. Náš tým je ale v celých Státech v nejlepší stovce, myslím že nyní někde kolem 80.místa. Pokud budu brát pouze kategorii týmů "AA"  patříme do top 10.


Jak daleko jezdíte k jednotlivým utkáním a kolik Ti hokej zabere času? Časy dojíždění se hodně liší. Co se týče dojezdu autem, může to být 20 minut, ale i 3 nebo 4 hodiny.  Pak také dost často létáme na turnaje do ostatních států.


Jak se ti daří skloubit hokej a školu? Mám 3x týdně ranní trénink a k tomu 2 odpolední tréninky. O víkendu hrajeme zápasy, nebo máme tréninky. Naštěstí je moje škola hodně tolerantní a podporuje mě, takže se to dá zvládnout. Ve škole mají i  můj seznam dnů, kdy kvůli turnaji ve škole nejsem. To mi pak plánují úkoly i testy podle potřeby. Jak vypadá Tvůj obvyklý den? Když mám ranní trénink, vstávám v 5 hodin. Trénink je od 6 do 7hodin, pak rychle domů, osprchovat se a převléknout. Škola mi začíná v 8:15 a končí v 15:45. Pak jedu domů, najím se a pokud mám odpolední trénink tak ten začíná v 18 hodin a končí ve 20:45hod. (vždycky máme "suchou" přípravu a pak led). Když nemám odpolední trénink, tak dělám něco do školy nebo si zahraji s kamarády na počítači. Někdy mám individuální trénink zaměřený třeba na střelbu a tak.

 

Jaký je Tvůj cíl pro příští rok? Chci zlepšit střelu a uspět v dalším try outu do nové sezóny.

 

 

Jaký je podle Tebe rozdíl mezi hokejem v Česku a v USA? V USA je hra rychlejší, ale brusli se hůř. V Čechách se víc soustředí na dovednosti a v USA na výsledky a body. V Česku nebývají u mládežnických kategorií try outy, od začátku co hraješ hokej jsi v podstatě ve stejném týmu a až v dorostu hrají ti nejlepší extraligu. V USA musíš po každé sezóně do try out do tymu. Takže nemáš "svůj" stálý tým, protože v podstatě každý rok můžeš mít úplně jiné spoluhráče. Tohle se mi moc nelíbí, protože nevím kde a s kým budu hrát příští sezónu.

 

 

Jak vzpomínáš na Slaný a na slánské kamarády? Jsem zvědavý jak to ve Slaném vypadá a jak se kluci hokejově posunuli. Mně tady chybí kabina (nemáme bohužel svoji vlastní) a kamarádi, ve Slaném jsem hrál dlouho a kabina pro nás byla druhým domovem.

 

Co ti chybí z Česka? Pomerančová Mattonka, šťáva, lázeňské oplatky, Brumík, rohlíky...raději stačí,  to by jinak mohlo být na dlouho :))

 

Máš v plánu obléknout ještě slánský dres, třeba při nějakém turnaji? JO! Těším se, až situace s Covidem bude lepší a my budeme moct přijet do Česka. První  co chci, je jít na led v Slaném. A byl bych  hodně rád, když by byl i nějaký turnaj a já mohl obléknout slánský dres.

 

Šimone, ať se Ti daří a těšíme se až se na slánském zimáku uvidíme!

 
Pojď hrát hokej 2022
Aktuální články
Poznej starší Lvíčata

Poznej starší Lvíčata, užij si s nimi ve čtvrtek 26.1. společný trénink, který si pro tebe nachystali a přiveď i svého kamaráda. 

 
Výhra áčka i juniorky

V neděli se na slánském stadionu nejdříve představili junioři Lvů, kteří v derby přivítali kladenskou PZ, odpoledne pak áčko hostilo...

 
Slánský stadion viděl povedené exhibiční utkání

K uctění památky Petra Burdy ml. jsme zorganizovali exhibiční utkání, ve kterém nastoupili Petrovi kamarádi a známí symbolicky v dresech...

 
Slaňáci vyzvou Sparťany
 
Sbírka pro maminku malého slánského hokejisty
 
Hattrick Dolejšího a výhra nad Slávií Praha
 
Stanislav Lapáček ukončí v sobotu kariéru
 
Áčko porazilo lídra tabulky Rakovník
 
ZEMŘEL PETR BURDA ml.
 
Kapitán starších žáků Dominik Kraus hodnotí postup do nadstavby
 
Utkání
A tým | neděle 29.01.2023, 17:00
19. kolo
VS.
Slaný - Králův Dvůr
 
A tým | sobota 04.02.2023, 17:00
20. kolo
VS.
Mladá Boleslav B - Slaný
 
A tým | neděle 12.02.2023, 17:00
21. kolo
VS.
Slaný - Hvězda
 
A tým | sobota 18.02.2023, 17:00
22. kolo
VS.
Kralupy nad Vltavou - Slaný
 
 
© eSports s.r.o. & HK Lev Slaný - kontakt: hklevslany@centrum.cz RSS