Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Rozhovor z USA se Šimonem Drastilem

04.03.2022 | Redakce

V tomto rozhovoru pro klubový web jsme na dálku vyzpovídali Šimona Drastila. Šimon je hráč Slaného a před cestou za "velkou louži" hrával s týmem roč. 2009. Nyní je již třetím rokem i se svojí rodinou v americkém Texasu a i tam se hokeji věnuje a vede si skvěle!

Šimone, v Americe jste s rodinou třetí sezónu, jak se ti v USA líbí a za jaký tým hraješ? Libí se mi tady moc. Všechno je tady fakt velký a moderní :)). Hraji za tým Texas Tigers a náš tým vede texasskou tabulku!


Popiš prosím o jakou soutěž se jedná. Jsou v USA rozděleny soutěže výkonnostně už ve Tvé věkové kategorii? Ano, už soutěže v mé věkové kategorii jsou v USA rozděleny výkonnostně. Nejlepší kategorie je "AAA" a v celém Texasu je pouze jeden tým, který do této kategorie spadá. Dále je zde výkonnostní kategorie ve které hraji i já, je to kategorie  "AA" (v Texasu do této kategorie patří 8 týmů), pak kategorie "A" a čtvrtá kategorie má název "House league" a v té je opravdu dost týmů. Konkurence je zde obrovská. Náš tým je ale v celých Státech v nejlepší stovce, myslím že nyní někde kolem 80.místa. Pokud budu brát pouze kategorii týmů "AA"  patříme do top 10.


Jak daleko jezdíte k jednotlivým utkáním a kolik Ti hokej zabere času? Časy dojíždění se hodně liší. Co se týče dojezdu autem, může to být 20 minut, ale i 3 nebo 4 hodiny.  Pak také dost často létáme na turnaje do ostatních států.


Jak se ti daří skloubit hokej a školu? Mám 3x týdně ranní trénink a k tomu 2 odpolední tréninky. O víkendu hrajeme zápasy, nebo máme tréninky. Naštěstí je moje škola hodně tolerantní a podporuje mě, takže se to dá zvládnout. Ve škole mají i  můj seznam dnů, kdy kvůli turnaji ve škole nejsem. To mi pak plánují úkoly i testy podle potřeby. Jak vypadá Tvůj obvyklý den? Když mám ranní trénink, vstávám v 5 hodin. Trénink je od 6 do 7hodin, pak rychle domů, osprchovat se a převléknout. Škola mi začíná v 8:15 a končí v 15:45. Pak jedu domů, najím se a pokud mám odpolední trénink tak ten začíná v 18 hodin a končí ve 20:45hod. (vždycky máme "suchou" přípravu a pak led). Když nemám odpolední trénink, tak dělám něco do školy nebo si zahraji s kamarády na počítači. Někdy mám individuální trénink zaměřený třeba na střelbu a tak.

 

Jaký je Tvůj cíl pro příští rok? Chci zlepšit střelu a uspět v dalším try outu do nové sezóny.

 

 

Jaký je podle Tebe rozdíl mezi hokejem v Česku a v USA? V USA je hra rychlejší, ale brusli se hůř. V Čechách se víc soustředí na dovednosti a v USA na výsledky a body. V Česku nebývají u mládežnických kategorií try outy, od začátku co hraješ hokej jsi v podstatě ve stejném týmu a až v dorostu hrají ti nejlepší extraligu. V USA musíš po každé sezóně do try out do tymu. Takže nemáš "svůj" stálý tým, protože v podstatě každý rok můžeš mít úplně jiné spoluhráče. Tohle se mi moc nelíbí, protože nevím kde a s kým budu hrát příští sezónu.

 

 

Jak vzpomínáš na Slaný a na slánské kamarády? Jsem zvědavý jak to ve Slaném vypadá a jak se kluci hokejově posunuli. Mně tady chybí kabina (nemáme bohužel svoji vlastní) a kamarádi, ve Slaném jsem hrál dlouho a kabina pro nás byla druhým domovem.

 

Co ti chybí z Česka? Pomerančová Mattonka, šťáva, lázeňské oplatky, Brumík, rohlíky...raději stačí,  to by jinak mohlo být na dlouho :))

 

Máš v plánu obléknout ještě slánský dres, třeba při nějakém turnaji? JO! Těším se, až situace s Covidem bude lepší a my budeme moct přijet do Česka. První  co chci, je jít na led v Slaném. A byl bych  hodně rád, když by byl i nějaký turnaj a já mohl obléknout slánský dres.

 

Šimone, ať se Ti daří a těšíme se až se na slánském zimáku uvidíme!

 
Aktuální články
Rozhovor s Adamem Jirákem

Začátek srpna se nám pomalu ale jistě blíží, a my jsem si pro Vás připravili krátký rozhovor s Adamem Jirákem. Adam bude letos druhým...

 
Sportovní areál ve Studeněvsi byl plný slánských hokejistů

V sobotu 11.června se ve studeněvském sportovním areálu "Na haldě" konalo setkání slánských mládežnických hokejistů, jejich rodičů,...

 
V posledním utkání sezóny porazili junioři Vlašim

Poslední utkání Krajské ligy juniorů sehráli slánští mladíci v pátek večer na domácím stadionu. Vyrovnané, fyzicky náročné utkání...

 
Turnaj „O pohár královského města Slaný“ Lvíčat ročníku 2013
 
Turnaj „O pohár královského města Slaný“ – ročník 2014
 
V sobotu 19.3. se na slánském ledě představí nejmladší Lvíčata.
 
Čtyřbrankové představení Jiráka odnesl Smíchov
 
V sobotu dorostenci prodloužili sérii výher, v neděli tvrdě narazili
 
Dorost veze vítězství z ledu lídra, junioři padli
 
Dorost veze body z Rokycan, blýsknul se Ambrožewicz!
 
PHH
PÍSKEJ HOKEJ
Utkání
A tým | Středa 28.09.2022, 19:15
2. kolo
VS.
Slaný - Velké Popovice
 
A tým | Sobota 01.10.2022, 17:30
4. kolo
VS.
Mělník - Slaný
 
A tým | Neděle 09.10.2022, 17:30
5. kolo
VS.
Slaný - Benátky B
 
A tým | Sobota 15.10.2022, 17:00
6. kolo
VS.
Kolín - Slaný
 
A tým | Sobota 22.10.2022, 17:30
7. kolo
VS.
Slaný - Vlašim
 
 
HK Lev Slaný - kontakt: hklevslany@centrum.cz RSS