Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

"Jsem hrdý na to, co jsme tady za pár let dokázali"

02.08.2023 | Redakce

Marko Valenčić odstartuje ve Slaném svou čtvrtou sezónu. Jak hodnotí své dosavadní působení v klubu, a jaké jsou jeho další plány v klubu, hokeji a osobním životě? 

Marko, teď v létě to už budou tři roky co jsi součástí naší - lví hokejové rodiny, a je dobrý čas si s Tebou znovu promluvit, než naše sezóna začne. Jak hodnotíš své působení v našem klubu? Co se z Tvého pohledu podařilo a na čem je potřeba ještě zapracovat?


Jsem opravdu rád, že jsem už tři roky součástí slánské rodiny. Když se podívám zpět na rok 2020, kdy začal Covid, já jsem se rozhodl opustit Finsko a přijet do Slaného (s ne 100% znalostí do čeho jdu), ale jsem opravdu šťastný že jsem to udělal. 

Věřím, že jsme se během let hodně zlepšili. Nevěřím v dokonalost, ale ve snahu být lepší, což znamená neustálý vývoj. Udělali jsme mnoho malých kroků, aby náš klub a děti byly na lepší úrovni, ale pořád máme na čem pracovat. Věřím ve výrok „Be happy, never satisfied” a věřím, že přesně to se ve Slaném snažíme dělat. Jsme rádi za to, co jsme udělali a děláme, ale jak se říká česky - nechceme usnout na vavřínech  - vždy hledáme, co a jak můžeme zlepšovat dál.

Každý den jsem na zimáku a čelím novým výzvám, ale ne vždy je všechna práce vidět hned. Kvůli tomu je někdy důležité se zastavit a zhodnotit co se stalo a co a jak jsme udělali. Občas si udělám rekapitulaci toho, co proběhlo a mám z toho radost. 

Když se teď zamyslím, ani nevím vlastně, kde začít…

Od sezóny 2020 máme asi 90 nových členů. Dnes čítáme kolem 240 členů (předtím než nábor vůbec začal letošní sezónu) a máme všechny kategorie soutěžící v ČR, což je velký úspěch. Opět jsme propojili náš A-tým a mládež, což nám v minulé sezóně přineslo skvělé výsledky a lidi na tribuny. Postavili jsme jeden z nejlepších brankářských programů a začali jsme dotovat brankářskou výstroj; a diky tomu máme dostatek brankářů pro všechny věkové kategorie. Začali jsme skvělou spolupráci s Kauflandem na projektu Škola hokejových talentů. Vyslali jsme naše trenéry do mezinárodních organizací a klubů, aby získali nové zkušenosti. Vylepšili jsme naše tréninky nejnovějšími poznatky, a zavedli jsme spolupráci s různými odborníky (pro off-ice, fyzio a na ledě) a také jsme investovali do nové posilovny, aplikace pro sledování hráčských treninků, video systém pro zápasy a video kanál na YouTube. Posunuli jsme trénink ve Skatemill aréně na světovou kvalitu. Dále jsme pokračovali vylepšováním našich náborových akcí a rozšířili mediální komunikaci (nejvíc Instagram). Implementovali jsme naše nejstarší hráče do klubu jako trenéry nebo rozhodčí, na což jsem hrdý, protože když někteří z nich ukončí kariéru, tak stále zůstanou součástí naší rodiny. A postupně děláme mnoho dalších drobných, ale důležitých věcí, abychom se posunuli dopředu.


Jak vidíš porovnání s vašimi očekáváními na začátku kdy jsi přišel, ve srovnání s tím co se dělo dosud?

Samozřejmě, když jsem přišel do klubu, měl jsem svoje nápady co bych chtěl udělat a zlepšit, ale teď opravdu věřím, že nejdůležitější bylo si sednout a naslouchat, co mi říkají lidé, kteří jsou v klubu (ty poznámky mám pořád u sebe). Díky tomu jsme SPOLEČNĚ začali zavádět malé změny a myslím, že bez tohoto kroku bychom nebyli tam, kde jsme teď.


V rozhovoru v roce 2021 jsi říkal, že Tvojí úlohou je stanovit vizi a poslání. Podařilo se Ti to dle Tvých představ?

Když si ten rozhovor přečtu zpět, myslím, že se nám to podařilo.

Poslání: Popularizace ledního hokeje a sportu mezi dětmi a mládeží. 

Vize: Mít všechny kategorie v soutěžích. 

A ještě jsme přidali naše hodnoty: rodina, zapojení, zážitek, respekt, ambice, hrdost a “profesional-like” (jsme dobrovolníci, ale snažíme se chovat jako profesionálové). 

Poslání a vize jsou „živé věci“ a jdou dobrým směrem, v průběhu času je ale potřeba provádět další úpravy směrem k současné situaci a ambicím do budoucna.


Také v prvním rozhovoru jsi mluvil o ideálním počtu dětí v kategoriích, jak to vidíš s odstupem těch pár let?

Myslím, že jsme s naším náborem odvedli skvělou práci. V současné době je většina našich nejmladších kategorií dostatečně naplněná hráči. Jak jsem řekl, jsem šťastný, ale nikdy spokojen (Marko se smál, když to říkal), takže samozřejmě můžeme mít více dětí a letos máme v plánu opět udělat několik náborových aktivit. Je to nikdy nekončící proces. A co se týče starších kategorií, kontaktovalo nás několik nových hráčů, kteří by chtěli přijít do klubu a moc vlastních nám neodešlo (když už, tak většinou do špičkových klubů). To je dobrým ukazatelem toho, že odvádíme dobrou práci.


Co plánuješ v nadcházející sezóně u nás ve Slaném, co Tě čeká v IIHF?

Za prvé bych chtěl říct, že jsem nesmírně hrdý na to, co jsme v klubu v posledních několika letech dokázali a propaguji naši práci všude, kam jdu. Minulou sezonu jsem měl dost práce pro IIHF. Ale do budoucna zůstávám zde v klubu a pokračuji s realizací našich vizí a plánů. Opravdu věřím že klub má velkou budoucnost, ale potřebujeme - a chceme postavit ještě jeden led (poloviční nebo celý), abychom se dostali na další úroveň, předtím se mě nezbavíte (znovu se směje). Ale to samozřejmě není jen na nás, je také důležité mít podporu ze strany VSH a města. A navíc si myslím, že potřebujeme mít ve škole sportovní třídy, ale to je úplně jiné téma. V IIHF jsem dostal novou funkci, budu mít na starosti projekt rozvoje Balkánského regionu a budu pomáhat řediteli rozvoje s rozvojovými akcemi IIHF. To je trochu změna, že budu ve Slaném chybět o něco víc, ale proto máme tréninky živě na youtube a videohovory, abych byl v kontaktu s trenéry. Jinak zůstává vše při starém. Jedeme plnou rychlostí krok za krokem vpřed:-)


A závěrem opět otázka na Tvůj soukromý život ve Slaném, jak se Ti tu žije? :-)

Slaný mám pořád moc rád. Všechno je v docházkové vzdálenosti a mám výborné sousedy. Máme super skupinu lidí, kteří pomáhají s klubem (zejména trenéry s kterým pracuji každý den) a stali se z nás opravdu dobří přátelé. Ale kvůli množství času stráveném na zimáku pořád žádná přítelkyně ve Slaném není, mám stejný problém jako Štéda (hahaha). 


Celkově jsem opravdu šťastný a těším se, co nám ve Slaném budoucnost přinese!


 
Aktuální články
Dostaň se do extraligového týmu!

Po prvním kole Try outu jsou před námi další termíny, kdy se budete moci zúčastnit tréninku a probojovat se mezi extraligová Lvíčata.

 
Nejmladší Lvíčata na bedně

Nejmladší tým Slánským Lvíčat, složený z ročníku 2016 a 2017 uspořádal v neděli 7.4.2024 domácí turnaj 2.tříd.

 
Proslulá akademie v Salzburgu se sklonila před mladými Slaňáky

Do nejproslulejší evropské hokejové a fotbalové akademie Red Bull v rakouském Salzburgu vyrazili v březnu talentovaní malí...

 
TRY OUT do extraligy devátých tříd
 
Úspěch ročníku 2014
 
Lvíčata zvítězila v anketě Nejúspěšnější sportovec Slaného!!!
 
Play-off se blíží, přijďte nás v neděli podpořit!!
 
70 nových Lvíčat dorazilo na Týden hokeje
 
Polovina sezóny Lvíčat za námi
 
Pojď hrát hokej za HK LEV
 
 
© eSports s.r.o. & HK Lev Slaný - kontakt: hklevslany@centrum.cz RSS