Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Proslulá akademie v Salzburgu se sklonila před mladými Slaňáky

08.04.2024 | Kladenský deník

Do nejproslulejší evropské hokejové a fotbalové akademie Red Bull v rakouském Salzburgu vyrazili v březnu talentovaní malí hokejisté HK Lev Slaný, aby tady nejen okoukli, v jakých podmínkách se dá hokej dělat, jak kvalitně lze skloubit profesionální sportovní přípravu se vzděláváním, ale také, aby reprezentovali klub i město Slaný na velkém mezinárodním turnaji Rob´s Cup kategorie U10 (r.2014 a mladší), který se jim povedlo po výborných výkonech jasně ovládnout.

První den sportovní akce celý tým Slaného akademii Red Bull navštívil a prohlédl si všechny prostory, kde mladé talenty nejen z Rakouska a sousedního Německa připravují na profesionální sportovní kariéru již od 14 let věku.

„Podmínky, které jsou zde pro přípravu profesionálních sportovců vytvořeny, jsou až neuvěřitelné nejen co se týká vybavení, ale samozřejmě také co do celkového nastavení režimu akademie. Komplex akademie lze hodnotit pouze v superlativech, je to skvělé zázemí pro všechny, kdož chtějí jít cestou sportovní kariéry, ale zároveň si uvědomují její nejistotu a nutnost kombinace vzděláním se sportem,“ shodli se všichni, kteří se prohlídky akademie zúčastnili.

Tým malých hokejistů ze Slaného si kromě prohlídky akademie mohl před turnajem i zatrénovat s místními vrstevníky a připravit se tak na druhý den, na hlavní část programu, tedy turnaj pořádaný týmem Red Bull Salzburg - Rob´s Cup 2024.

V něm tým HK LEV Slaný porazil ve skupině hokejisty Mnichova, Salzburgu II, Riessersee a Lince a po vítězném semifinále s Junior Capitals Vídeň ho čekalo finále, v němž přehrál první tým Red Bull Salzburg. „Kluci dávali spoustu gólů a hokej je bavil. V turnaji byli jasně nejlepší a celkově to pro ně byl pěkný zážitek,“ chválil tým hlavní trenér malých Slaňáků.

Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen slánský talent Petr Hořejší, nejlepším střelcem týmu HK Lev Slaný byl s 16 brankami Maxim Suchopárek.

Tým ročníku 2014, přestože je v klubu HK LEV Slaný početně nejslabším, navázal úspěchem v Salzburgu na předchozí výrazné úspěchy z celé sezóny 2023/2024, ve které v dubnu 2023 zvítězil v oblíbeném Šurda Cupu, umístil se na 3. místě celorepublikového Harfa Cupu a v rámci svazových soutěží patří jistě mezi nejlepší týmy.

Sestava HK LEV Slaný:
Jan Zápotocký (B), František Kruml (B), Rosťa Šmarda, Maxim Suchopárek, Tomáš Prajzler, Tomáš Staněk, Petr Hořejší, Filip Janda, Štěpán Schejbal, Štěpán Paur, Vojta Duchoslav, Filip Hnátek, Richard Nový, Maxmilián Prokop, Vincent Prokop.

Trenéři: Martin Suchopárek, Martin Šimáček, Filip Hnátek, vedoucí týmu Milan Zápotocký

Nejlepší střelci týmu:
Maxim Suchopárek – 16, Petr Hořejší - 11, Filip Hnátek ml. – 9

Obsazení turnaje:
EHC Mnichov 1, EHC Mnichov 2, EKZ Zeller Eisbären, HK Lev Slaný, Junior Capitals Vídeň, Red Bull Salzburg 1, Red Bull Salzburg 2, SC Riessersee, Steel Wings Linz, Wolfs Sarajevo.

 
Aktuální články
Dostaň se do extraligového týmu!

Po prvním kole Try outu jsou před námi další termíny, kdy se budete moci zúčastnit tréninku a probojovat se mezi extraligová Lvíčata.

 
Nejmladší Lvíčata na bedně

Nejmladší tým Slánským Lvíčat, složený z ročníku 2016 a 2017 uspořádal v neděli 7.4.2024 domácí turnaj 2.tříd.

 
TRY OUT do extraligy devátých tříd

Lvíčata ročníku 2009 se probojovala do hry o postup do extraligy devátých tříd. V konkurenci týmů Most, Litoměřice a Ústí nad...

 
Úspěch ročníku 2014
 
Lvíčata zvítězila v anketě Nejúspěšnější sportovec Slaného!!!
 
Play-off se blíží, přijďte nás v neděli podpořit!!
 
70 nových Lvíčat dorazilo na Týden hokeje
 
Polovina sezóny Lvíčat za námi
 
Pojď hrát hokej za HK LEV
 
Pozvi kamaráda na svůj trénink
 
 
© eSports s.r.o. & HK Lev Slaný - kontakt: hklevslany@centrum.cz RSS