Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Celý tým táhne za jeden provaz. Letos chceme play off

15.10.2022 | David Štechmüller

Týmová brankářská opora Lukáš Matoušek hodnotí úvod nové sezóny a my se můžeme těšit už příští týden na první domácí zápas. 

Maty, máme za sebou první kola ligy, jaký je tým oproti loňské sezóně, proběhly nějaké změny? 
Myslím, že tým je na tom o dost lépe, než v předchozích dvou sezónách, přibylo pár nových hráčů a je to znát. Hlavně při tréninku, když se nás sejde víc, jak tři pětky dá se udělat rozumný trénink a myslím si, že to každého o to víc baví, než trénovat v deseti lidech a hrát pomalu celý trénink bago.


Určitě nebylo jednoduché na úvod opět cestovat na okolní stadiony za tréninky i zápasy z důvodů rekonstrukce střechy. Měla absence domácího stadionu nějaký vliv na morálku v kabině?
Tak samozřejmě to člověka štve pořád někam dojíždět, ale letos to nebylo tak hrozné jako loni, tréninky byly na Stadionu na Hvězdě, což není daleko a pro kluky z Prahy bylo asi lepší trénovat tam, než dojíždět do Slaného. Horší byly ty časy, když jdeš ve 21:30 na led, už toho moc nepředvedeš. Naštěstí jsme se dočkali a stadion ve Slaném už je hotový. Se zápasy venku jsme byli smíření už od začátku a myslím, že na morálku v kabině to vliv nemělo, parta je super, všichni táhneme za jeden provaz a myslím si, že jak sezóna půjde dál, tak to bude ještě lepší.


Do sestavy áčka po dlouhých letech začínají nakukovat i naši odchovanci z juniorů, dokáží kluci držet krok? 
Určitě je to pro ně velký skok, pořád mají co zlepšovat, ale je vidět, že kluci mají chuť hrát a myslím si, že je důležité dávat jim prostor, aby se hokejově vyhráli. Mně osobně v zápase s Mělníkem kluci příjemně překvapili, hráli velice slušně, nic moc nekazili a dařilo se jim.


Z juniorky vás kromě hráčů doplnil i trenér Michal Kazatel, jak hodnotíš trenérské duo Veselý - Kazatel? 
Já si myslím, že si rozumí a každý přenese do tréninku něco jiného. Hlavně při zápase mají oba co říct a navzájem se doplňují, což si myslím, že bude velkým přínosem.


První výhra v Mělníku nebyla vůbec jednoduchá, navíc před tradičně skvělou atmosférou, co byl hlavní důvod vítězství?
V Mělníku chytám strašně rád je tam pokaždé plno a člověka to o něco víc nabudí, když chytá při takové atmosféře. Hlavním důvodem vítězství bylo, že i když jsme prohrávali skoro do konce třetí třetiny, tak jsme pořád táhli za jeden provaz, kluci podali parádní výkon a nakonec jsme to otočili a myslím si, že to bylo tím, že jsme ten den prostě chtěli vítězství o něco víc. Já osobně jsem měl velikou radost, že jsme prolomili sérii porážek a hlavně, že jsem po roce dostal konečně méně gólů něž 4. Doufám, že nás to nakopne do dalších bojů.


Za týden se můžeme těšit na první utkání doma, chybělo ti domácí publikum? 
Zápasy doma jsou vždycky o něčem jiném. Doma se prostě chceš ukázat v tom nejlepším světle a já doufám, že na nás po loňském roce fanoušci nezanevřeli a budou chodit stále dál. 


Po minulém roce asi všichni doufáme v lepší sezónu. Co je potřeba, aby ta letošní byla úspěšná, jaké jsou cíle týmu? 
Loňskou sezónu bych nejraději vymazal, scházeli jsme se v malém počtu a podle toho to taky vypadalo. Letos to vypadá o 100% lépe, na zápasy jezdíme minimálně ve třech pětkách a je to znát. Je potřeba, abychom se scházeli pořád v hojném počtu a myslím si, že když to takto půjde dál, tak to bude fungovat. Letošním cílem je hlavně se dostat do play-off, a pak se uvidí.  


A co tvé osobní cíle? 
Mým osobním cílem je být oporou týmu a udělat vše pro to, aby se nám dařilo. V posledních dvou sezónách jsem nebyl moc velkým přínosem pro tým, ale letos jsem na sobě přes léto zapracoval a doufám, že to bude znát.

 
Aktuální články
Dostaň se do extraligového týmu!

Po prvním kole Try outu jsou před námi další termíny, kdy se budete moci zúčastnit tréninku a probojovat se mezi extraligová Lvíčata.

 
Nejmladší Lvíčata na bedně

Nejmladší tým Slánským Lvíčat, složený z ročníku 2016 a 2017 uspořádal v neděli 7.4.2024 domácí turnaj 2.tříd.

 
Proslulá akademie v Salzburgu se sklonila před mladými Slaňáky

Do nejproslulejší evropské hokejové a fotbalové akademie Red Bull v rakouském Salzburgu vyrazili v březnu talentovaní malí...

 
TRY OUT do extraligy devátých tříd
 
Úspěch ročníku 2014
 
Lvíčata zvítězila v anketě Nejúspěšnější sportovec Slaného!!!
 
Play-off se blíží, přijďte nás v neděli podpořit!!
 
70 nových Lvíčat dorazilo na Týden hokeje
 
Polovina sezóny Lvíčat za námi
 
Pojď hrát hokej za HK LEV
 
 
© eSports s.r.o. & HK Lev Slaný - kontakt: hklevslany@centrum.cz RSS